Drugi krog evropske lige bo pri slovenskih legionarjih hitro utonil v pozabo, saj se noben ni razveselil novih točk. Delno zadovoljen je lahko le Jon Gorenc Stanković, ki je v Gradcu zatresel mrežo nizozemskega PSV-ja, ki pa je kljub temu visoko slavil.

Moštvo iz Eindhovna se je izkazalo kot premočan nasprotnik za Sturm, ki kot edino moštvo v skupini B ostaja brez točk. Nizozemci so v štajerski prestolnici povedli po zadetku Ibrahima Sangare v prvem polčasu, vodstvo pa so na začetku drugega dela podvojili po zaslugi izraelskega veterana Erana Zahavija. Le minuto kasneje so domačini izid znižali na 1:2, potem ko je Jakob Jantscher izvajal prosti strel in odlično podal do slovenskega reprezentančnega branilca, ki je z glavo ugnal Joela Drommela. V nadaljevanju srečanja so nato gostje ponovno stopili na plin in preko Philippa Maxa in Yorbe Vertessna prišli do visoke zmage. Gorenc Stanković je na terenu preživel celotno tekmo.

Vseh 90 minut in sodnikov dodatek pa je v Budimpešti odigral tudi Miha Blažič, ki je s Ferencvarošem doživel poraz proti Betisu. Španci so povedli že v 17. minuti, toda albanski reprezentant Myrto Uzuni je tik pred odhodom na odmor poskrbel za veselje na tribunah in izenačenje ob polčasu. V drugem delu so gostje iz Andaluzije uspeli vnovčiti boljšo igro in so v 76. minuti preko avtogola Henryja Winga prišli do novega vodstva, zmago pa je globoko v sodnikovem dodatku potrdil Cristian Tello.

Na Olimpijskem stadionu v Londonu je West Ham vknjižil novo zmago in sam prevzel vodstvo v skupini H. Tokratna žrtev Angležev je bil dunajski Rapid, za katerega je Dejan Petrovič srečanje začel v prvi postavi in je na terenu preživel 81. minut, ko ga je zamenjal Robert Ljubičić. Domačine je v vodstvo po pol ure popeljal Declan Rice, piko na i pa je novim trem točkam v sodnikovem dodatku drugega polčasa postavil Mohamed Said Benrahma.

Naloži več novic iz Evropska liga

Znani so pari v evropski konferenčni ligi

Vče raj so klubi v evropski konferenčni ligi odigrali še drugo, povratno tekmo šestnajstin…