Prvi dan nove sezone najelitnejšega klubskega tekmovanja na svetu je za slovenske legionarje minil brez poraza. Trojica reprezentantov je s svojimi moštvi osvojila po točko.

Med elito je prvič zaigral 18-letni up Benjamin Šeško, ki je v dresu Salzburga začel v prvi postavi na gostovanju pri Sevilli in je igral do 70. minute. Končni izid tekme je bil 1:1, oba zadetka sta padla iz najstrožje kazni v prvem polčasu. Solnogradčani so v prvem delu imeli sicer še dve enajstmetrovki, vendar sta ju Karim Adeyemi in Luka Sučić zapravila. Šeško je najbližje zadetku bil v uvodnih minutah drugega polčasa, ko je po podaji z leve strani udaril iz voleja, toda z izjemno reakcijo mu je veselje preprečil domači vratar Bono.

Benjamin Verbič, ki se še vedno počasi vrača po težki poškodbi, je srečanje med Dinamom in Benfico začel na klopi Kijevčanov. Sedemindvajsetletnik je v igro vstopil v 76. minuti, ko je zamenjal Urugvajca Carlosa de Peno in je globoko v sodnikovem dodatku že proslavljal zadetek svojega moštva za 1:0, toda po posredovanju VAR-a je bilo ugotovljeno, da je bil strelec Mikola Šaparenko v nedovoljenem položaju in ostalo je pri delitvi točk.

Tudi Josip Iličić je v dresu Atalante obračun v Villarrealu začel na klopi in je v igro vstopil šele v zaključku srečanja. Bergamčani so povedli že v 6. minuti, ko je domačo mrežo zatresel Remo Freuler, vendar pa se je rumena podmornica tik pred odmorom uspela vrniti v igro, saj je za izenačenje poskrbel Manu Trigueros. Slovenski reprezentančni vezist je v igro vstopil dvajset minut pred koncem rednega dela, le nekaj trenutkov kasneje pa so domačini po zaslugi Arnauta Danjume povedli. Italijanom je točko v 83. minuti zagotovil nemški branilec Robin Gosens.

Sevilla – Salzburg 1:1 (1:1)
Rakitić (42′ 11m); Sučić (21′ 11m)

Dinamo Kijev – Benfica 0:0

Villarreal – Atalanta 2:2 (1:1)
Trigueros (39′), Danjuma (73′); Freuler (6′), Gosens (83′)

Naloži več novic iz Evropska tekmovanja

Jan Oblak v vlogi glavnega junaka

Atletico je na povratni tekmi osmine finala v ligi prvakov gostil italijanski Inter. Rezul…