Na prvi tekmi evropske konferenčne lige je Ajax gostil norveški Bodo/Glimt, katerega član je tudi Nino Žugelj. Norvežani so imeli lepo prednost dveh zadetkov, ki pa so jo proti koncu tekme zapravili. Tekma se je končala z neodločenim izidom 2:2.

Za vodstvo gostov je v 16. minuti poskrbel Albert Gronbaek. To je bil prvi ter edini zadetek v prvem polčasu. Za povišanje vodstva na 2:0, je še drugič na tekmi zadel 22-letni Albert Gronbaek, ki se je med strelce vpisal v 63. minuti. 23-letni Nino Žugelj je tekmo začel med rezervisti, v igro pa je vstopil v 74. minuti, ko je njegovo moštvo še vodilo z 2:0. V 90. minuti so Norvežani ostali brez enega igralca. V izdihljajih tekme je Bjortuft prejel karton rdeče barve, za tem pa so gostje prejeli kar dva zadetka. V sodnikovem dodatku sta za Ajax zadela Branco van den Boomen ter Steven Berghuis.

Povratna tekma teh dveh ekip bo na odigrana 22. februarja, ob 18:45.

Naloži več novic od KF
Naloži več novic iz Evropska tekmovanja

Kontroverzna enajstmetrovka razburila Sáncheza: “Odločitev je bila napačna”

Nogometaši Olimpije so v prvem krogu konferenčne lige izgubili proti nemškemu prvoligašu H…