Pravkar sta se zaključili prvi dve tekmi sredinega sporeda v ligi prvakov. Crvena zvezda je gostila Manchester City, Young Boys pa je gostoval pri Leipzigu. Tekma v Beogradu se je končala z rezultatom 2:3. Crvena Zvezda je z 1 točko na zadnjem mestu, Manchester City pa je z 18 točkami prvi v skupini.

Za slovenske nogometne navdušence je bila veliko bolj zanimiva tekma v Leipzigu. Že pred začetkom tekme je bilo fantastično videti, da sta Benjamin Šeško in Kevin Kampl v začetni enajsterici. Varovanci Marca Roseja so od prve minute krenili na vso moč. Uvodni pritisk domače ekipe se je obrestoval, saj so povedli že v 7. minuti tekme. Strelec je bil slovenski reprezentančni napadalec Benjamin Šeško, a žal je bil zadetek razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Obe ekipi sta na odmor odšli brez prejetega in doseženega zadetka. Že od samega začetka tekme je bilo moč opaziti, da je Benjamin Šeško odlično razpoložen. V 51. minuti, je 20-letni napadalec meril v polno. Tokrat je zadetek obveljal, nekdanji član Salzburga pa se je lahko veselil svojega drugega gola v ligi prvakov. Le dve minuti kasneje so gostje izenačili, najbolj natančen je bil Ebrima Colley. Že v 56. minuti je Leipzig ponovno odgovoril, tokrat je za domače zadel Emil Forsberg. Rezultatskih sprememb do konca tekme ni bilo več. Kevin Kampl je odigral celotno tekmo, Benjamin Šeško pa do 74. minute.

Leipzig je po današnji zmagi ostal na drugem mestu v skupini G, kar pomeni, da so si zagotovili napredovanje v naslednjo fazo tekmovanja. Ob 21. uri bo na sporedu tekma Atletica in Lazia, na kateri si lahko Jan Oblak z soigralci pribori prvo mesto v skupini E.

Naloži več novic od KF
Naloži več novic iz Evropska tekmovanja

Po prvih 90 minutah Celje in Slovan rezultatsko poravnana

V knežjem mestu je bil odigran prvi obračun drugega kroga kvalifikacij za uvrstitev v ligo…