Četrtkov večer je postregel zanimive izide tekem v boju za uvrstitev v skupinski del Lige Evropa. Največje presenečenje je pripravil češki Liberec, ki je premagal italijanski Udinese kar s tremi zadetki. Red Bull Salzburg, angleški Tottenham, Swansea iz Walesa in španska Sevilla so vse dvome o uvrstitvi v skupinski del odpravili že na prvem srečanju. Kek se je veselil prestižne zmage, saj je na Kantridi presenetljivo padel Stuttgart. Gledalci na Danskem so spremljali noro tekmo med Elsbjergom in francoskim St. Etiennom, polno preobratov in sedem zadetkov. Na koncu so slavili trmasti Danci s 4:3, čeprav so še deset minut pred koncem vodili Francozi. Fiorentina je zmagala v Švici, drugi švicarski predstavnik St. Gallen in moldavski Sheriff pa sta remizirala. Povratne tekme bodo 29. avgusta.

SALZBURG 5:0 ŽALGIRIS
Strelci: Soriano 29., 37. in 63., Mane 40., Hierlander 68.
Kevin Kampl (Salzburg) je igral do 89. minute in prispeval asistenco pri drugem zadetku Salzburga.

Nogometaši Salzburga so brez večjih težav premagali Žalgiris in mu nasuli pet zadetkov. Pri Avstrijcih je blestel nekdanji igralec Barcelone Jonathan Soriano. Slovenski reprezentant Kevin Kampl je odigral celotno srečanje in bil podajalec pri drugem zadetku.

RIJEKA 2:1 STUTTGART
Strelci: Benko 74., Kvržić 87.; Ibišević 89.
Matija Škarabot je za Rijeko igral do 77. minute.

Na Hrvaškem odmeva zmaga Matjaža Keka, ki je z Rijeko na Kantridi na kolena spravil nemškega prvoligaša Stuttgart. Domače je v 2. polčasu v vodstvo popeljal najboljši strelec hrvaškega prvenstva Leon Benko. V 87. minuti je izid povišal Zoran Kvržić. Nemci so tik pred koncem srečanju uspeli izid znižati, zadel je Vedad Ibišević. Kljub prestižni zmagi Rijeke bo o potniku v skupinski del Lige Evrope odločala tekma v Nemčiji.

VOJVODINA 1:1 SHERIFF
Strelca: Škuletić 54.; Isa 36.
Rdeči karton: Henrique Luvannor 42. (Sheriff)
Miral Samardžić (Sheriff) je odigral celo tekmo.

Miral Samardžić je s Sheriffom gostoval v Novem Sadu in iztržil ugoden izid. V 1. polčasu nogometašem Vojvodine ni uspelo razviti igre, Moldavci pa so bili nevarni predvsem v protinapadih.  Enega od teh je izkoristil Isa in povedel goste v vodstvo. V 42. minuti je Sheriff ostal brez Luvannorja, saj je prejel drugi rumeni karton zaradi simuliranja. Srbi so številčno prednost na terenu le uspeli izkoristiti v 2. polčasu, ko je izenačil Škuletić. Tekma se je končala z neodločenim izidom, v rahli prednosti so Moldavci zaradi zadetka v gosteh. Odločala pa bo tekma v Moldaviji.

ST . GALLEN 1:1 SPARTAK MOSKVA
Strelca: Mathys 47.; Movsisjan 37.
Džengisa Čavuševića (St. Gallen) zaradi poškodbe ni bilo v kadru za tekmo.

GRASSHOPER 1:2 FIORENTINA
Strelci: Ngamukol 64.; Cuadrado 13., Gomez 46.
Josip Iličić za Fiorentino zaradi poškodbe ni igral.

Italijani so v Švici slavili zmago, predvsem po zaslugi slabe obrambe domačih. Cruadado se je sam sprehodil mimo domačih branilcev in popeljal goste v vodstvo. V 2. polčasu je izid povišal Gomez. Domačini pa so zadeli častni zadetek, ko so branilci Fiorentine v kazenskem prostoru povsem pozabili na osamljenega Ngamokula, ki je iz neposredne bližine zadel z glavo.

SEVILLA 4:1 SLASK WROCLAW
Strelci: Rakitić 36., Marin 67., 89., Gameiro 85.; Paixao 16.
Dalibor Stevanović je za Slask igral 79 minut in prejel rumeni karton.

Sevilla je doma gostila poljski Slask iz Wroclawa in slavila visoko zmago. Poljaki so se favoriziranim Špancem dobro upirali in v 16. minuti celo povedli, zadel je portugalski napadalec Paixaio. Domačini so izenačili čez 20 minut po prostem udarcu, ki ga je odlično izvedel Rakitić. Ko pa je Slask v 2. polčasu ostal z desetimi igralci, so na zelenici popolnoma zavladali Španci in gostom nasuli še tri zadetke. Dva je prispeval razigrani Marko Marin, enega pa Gameiro. Dalibor Stevanović je  igral do 79. minute.