Na znamenitem mestnem derbiju, ki je dobil ime po svetilniku v Genovi (Derby della Lanterna), sta si Genoa in Sampdoria v 25. krogu Serie A razdelila vsaka po točko. Obe ekipi ostajata na sredini prvenstvene razpredelnice.

Stadion Luigi Ferraris je gostil že 103 mestni derbi in drugič v aktualni sezoni sta se ekipi Genoe in Sampdorie razšli z remijem 1:1, oba zadetka pa sta padla v drugem polčasu. Najprej je z izjemno invidivualno akcijo v 52. minuti Davide Zappacosta zabil za 1:0, točko Sampdorii pa je trinajst minut pred iztekom rednega dela po udarcu z glavo priskrbel Lorenzo Tonelli. Miha Zajc je v dresu domačega moštva odigral celotno srečanje in je v prvem polčasu bil zelo blizu zadetka, potem ko je njegov predložek skorajda presenetil gostujočega vratarja Emila Audero, vendar je stresel samo okvir vrat.

Genoa ima po 25 odigranih tekmah 27 točk, kar zadošča za 13. mesto na lestvici, medtem ko ji Sampdoria na 10. mestu beži za štiri točke.

Genoa – Sampdoria 1:1 (0:0)
Zappacosta (52′); Tonelli (77′)
Miha Zajc je odigral celotno srečanje.

Naloži več novic iz Drugo

V Nemčiji bo pravico delil tudi Vinčić

Evropska nogometna zveza (UEFA) je sporočila seznam sodnikov, na katere računa med 14. jun…