Slaviša Stojanović je s svojimi varovanci v okviru devetega kroga gostoval pri aktualnih državnih prvakih, Standardu iz Liega, ki je v minulem tednu v Evropski ligi ugnal Kekovo Rijeko. Lierse, ki je v minulem krogu doživel pravo katastrofo na gostovanju pri Westerloju, kjer je izgubil s 6:1, je tokrat iztržil točko.

Moštvo nekdanjega selektorja izbrane vrste je ob polčasu zaostajalo za dva zadetka, saj je Jelle Van Damme v zaključku polčasa dvakrat zatresel mrežo Bobana Bajkovića, nekdanjega vratarja Crvene zvezde, ki se je nekdanjemu trenerju rdeče-belih pridružil pred dnevi in danes že debitiral v golu. A gostje so se v drugem polkčasu vrnili, z zadetkom Ngawe so se v 68. minuti približali na gol zaostanka, a je Losada v 74. minuti prejel drugi rumeni karton. Domači igralca več niso uspeli izkoristiti, še več, strelec obeh zadetkov Van Damme je osem minut zatem prejel drugi rumeni karton in moral ravno tako pod predčasno prho, kar je moštvo Stojanovića izkoristilo v zadnji minuti rednega dela srečanja, ko je rezervist Vellios, ki je na igrišče pritekel tri minute pred tem, zabil za izenačenje in novo veliko točko. Še drugič se je v vlogi asistenta znašel Bourabia. Martin Milec je v dresu Standarda odigral celotno srečanje.

Liers se kljub remiju še vedno nahaja na repu prvenstvene razpredelnice, v prihodnjem krogu pa Stojanović, ki je med tednom moštvo z visoko zmago na St. Truidnom popeljal v osmino finala pokalnega tekmovanja, na domačem igrišču gosti predzadnji Zulte-Waregem.