V tem tednu so se najbolj izkazali Josip Iličić, ki je zadel iz prostega strela, Nejc Pečnik, ki je z dvema zadetkoma blestel na pripravljalni tekmi Kopra in Crvene zvezde, sploh prvi Pečnikov zadetek je bil res mojstrski, in Roman Bezjak, ki je v zadnjem napadu zadel za zmago Ludogoretsa nad Lokomotivo iz Moskve. Kevin Kampl pa v avstrijskem prvenstvu še naprej pridno zbira asistence, prav tako pa je s podajo pri zadetku sodeloval Robert Berić.

Salzburg je s Kevinom Kamplom zanesljivo premagal Grödig. Kevin Kampl je v dresu Rdečih bikov sodeloval z dvema podajama pri  visoki zmagi vodilnega s kar 6 zadetki. Sturm iz Gradca je gostoval pri predzadnji ekipi lige in razočaral, saj je le remiziral. Robert Berić, ki je igral vso tekmo, se med strelce ni vpisal, je pa podal za zadetek.

V 23. krogu italijanske serie A je Fiorentina z 2:0 premagala Atalanto, eden od junakov zmage moštva iz Firenc pa je bil tudi slovenski reprezentant Josip Iličić, ki je dosegel prvi zadetek na tekmi. 26-letni Kranjčan je zadel s prostim strelom, ko je po udarcu z leve strani žoga preletela živi zid Atalante in pristala v levem zgornjem kotu vrat nemočnega vratarja Andree Consiglija. Zmago Fiorentine pa je v 86. minuti potrdil Rafal Wolski, ki je v 60. minuti tekme zamenjal ravno Iličića. Napoli je na krilih Higuina, ki je blestel z dvema zadetkoma, s 3:1 premagal AC Milan. Prvi so v 8. minuti povedli rdeče-črni z lepim golom Maročana Adela Taarabta. Tri minute pozneje je s strelom od daleč izenačil Gökhan Inler. V 56. minuti je Gonzalo Higuain popeljal Napoli v vodstvo, argentinski napadalec pa je v 82. minuti iz bližine postavil tudi končni izid. Valter Birsa ni igral, ker še ni okreval po zadnji poškodbi. Inter Milan je po zaslugi zadetka Samuela v 49. minuti premagal novinca Sassuolo. Udinese je s tremi zadetki zanesljivo odpravil Chievo, Boštjan Cesar pa je prejel že 12. rumeni karton v tej sezoni. Bologna pa je bila v gosteh pri Torinu boljša z 2:1. Krhin je sodeloval pri drugem zadetku, ko je sprožil močan strel, ki je bil blokiran, odbitek pa so njegovi soigralci pospravili v mrežo. Kurtić pa je igral v drugem polčasu. V Serie B se je vodilni Palermo mučil s Padovo in na koncu slavili, ko je v 84. minuti z bele točke zadel Hernandez. Cesena Luke Kranjca pa se z gostovanja pri Lancianu vrača s točko, slovenski branilec je tokrat srečanje spremljal s klopi za rezervne igralce.

Na Portugalskem je Etien Velikonja odigral svoje prve minute na Portugalskem, saj je nedeljsko tekmo Rio Aveja je začel v prvi enajsterici. Prvi je povedel Rio Ave, potem ko je v 36. minuti zadel Ukra, v 92 . minuti je izenačil Lassad Nouioui in poskrbel za delitev točk. Obračun Benfice in Sportinga iz Lizbone je odpadel zaradi težav na štadionu – s strehe je začela padati steklena volna, zato je bila tekma prestavljena na ponedeljek.

V deželi tulipanov je Groningen v nedeljo doma izgubil s Heerenveenom s 1:3 in padel na 11. mesto. Domači so bili v brezizhodnem položaju že po 38 minutah, ko so zaostajali z 0:2, imeli pa tudi že igralca manj. Ljubljančan je odigral vso tekmo. PSV je na štadionu Philips s 3:2 ugnali drugouvrščeni Twente in se po lestvici povzpel na šesto mesto. Tim Matavž, ki je tik pred prestopom k ruskemu Rubinu, kateri je pripravljen za slovenskega napadalca odšteti osem milijonov evrov, v igro vstopil šele v sodnikovem podaljšku.

V drugi nemški ligi je Köln doma nepričakovano ostal brez točk, vseeno Kozlički ostajajo na prvem mestu. Presenetljivo ga je premagal Paderborn z 1:0. Kapetan je odigral 68 minut, nato pa zapustil igrišče. Dominic Maroh je odigral vso tekmo. Dedićev Dynamo Dresden, ki je na predzadnjem mestu in mu grozi izpad v tretjo ligo, pa se je v soboto v Berlinu z Unionom razšel brez zadetkov. Primorec je odigral vso tekmo, v 37. minuti pa prejel rumeni karton.

V Grčiji je Giannina v izdihljajih srečanja premagala Panaitolikos z 1:0. Zmagoviti gol je padel v četrti minuti sodnikovega podaljška, Andraž Struna je odigral vso tekmo. Na Cipru pa je Ethnikos z 2:1 premagal Alki Larnaca. Milan Anđelković je v obrambi igral vseh 90 minut, medtem ko je Miran Burgić na zelenici vztrajal le v prvem polčasu.

Mojstrski gol pa se je na pripravah Crvene zvezde v Kopru posrečil tudi enemu od dveh slovenskih nogometašev v beograjskem moštvu Nejcu Pečniku, s prefinjenim in natančnim strelom je že v šesti minuti ukanil domačega vratarja Vasjo Simčiča. Strelsko formo pa je potrdil še v 58. minuti, ko je z drugim zadetkom potrdil zmago Zvezde s 4:2. V majici svojega novega delodajalca je v drugem polčasu odigral še branilec Dejan Kelhar. Roman Bezjak pa je na prijateljski tekmi v Španiji svojemu Ludogoretsu v zadnji minuti priigral prestižno zmago proti bogatemu ruskemu prvoligašu Lokomotivi iz Moskve, Bolgari so slavili z 2:1.

Avtorja: Nicole Michaelis & Peter Dominko

NOGOMETAŠ TEKMA OPOMBE
ANGLIJA – PREMIER LEAGUE
Robert Koren (Hull City) Sunderland 0-2 Hull City Igral od 46. minute.
Gregor Zabret (Swansea City) Swansea City 3-0 Cardiff City Izven postave.
ANGLIJA – LEAGUE ONE
Haris Vučkić (Newcastle Utd) Colchester – Rotherham Odpovedano.
AVSTRIJA – BUNDESLIGA
Kevin Kampl (RB Salzburg) RB Salzburg 6-0 Grödig Odigral celotno srečanje. V 20. minuti podal za 2:0, v 56. minuti podal za 3:0.
Tadej Trdina (Grödig) RB Salzburg 6-0 Grödig Igral od 73. minute.
Robert Berić (Sturm) Admira 1-1 Sturm Graz Odigral celotno srečanje. V 76. minuti podal za 1:1, v 31. minuti prejel rumeni karton.
AZERBAJDŽAN – PREMIER LEAGUE
Lucas Horvat (FC Baku) Simurq 0-1 FC Baku Odigral celotno srečanje.
Jure Travner (FC Baku) Simurq 0-1 FC Baku Odigral celotno srečanje.
BOLGARIJA – A GROUP
Roman Bezjak (Ludogorets) Zimski premor.
CIPER – PROTATHLIMA A’KATIGORIAS
Miran Burgič (Ethnikos A.) Ethnikos A. 2-1 Alki Larnaca Igral v prvem polčasu.
Milan Anđelković (Ethnikos A.) Ethnikos A. 2-1 Alki Larnaca Odigral celotno srečanje.
Nejc Potokar (AEL Limassol) AEL Limassol – Ermis Tekma je v ponedeljek.
ČEŠKA – GAMBRINUS LIGA
Elvis Bratanović (Teplice) Zimski premor.
FRANCIJA – LIGUE 1
Ažbe Jug (Bordeaux) Bordeaux – Lorient Odpovedano.
GRČIJA – SUPERLEAGUE
Denis Popović (Panthrakikos) OFI Crete – Panthrakikos Tekma je v ponedeljek.
Dino Šeremet (Panthrakikos) OFI Crete – Panthrakikos Tekma je v ponedeljek.
Mirnes Šišić (OFI Crete) OFI Crete – Panthrakikos Tekma je v ponedeljek.
Andraž Struna (PAS Giannina) Giannina 1:0 Panetolikos Odigral celotno srečanje.
IZRAEL – LIGAT HAAL
Branko Ilić (H. Tel Aviv) H. Acre – H. Tel Aviv Tekma je v ponedeljek.
Bojan Djukić (M. Petah Tikva) Ashdod 2-0 M. Petach Tikva Izven postave.
ITALIJA – SERIE A
Samir Handanović (Inter) Inter 1-0 Sassuolo Odigral celotno srečanje.
Josip Iličić (Fiorentina) Fiorentina 2-0 Atalanta Igral do 60. minute. V 16. minuti zadel za 1:0.
Rene Krhin (Bologna) Torino 1-2 Bologna Igral do 78. minute. V 24. minuti po odboju njegovega strela Bologna zadela za 1:2.
Valter Birsa (AC Milan) Napoli 3-1 AC Milan Poškodovan.
Boštjan Cesar (Chievo) Udinese 3-0 Chievo Odigral celotno srečanje. V 70. minuti prejel rumeni karton, dvanajstega v prvenstvu.
Dejan Lazarević (Chievo) Udinese 3-0 Chievo Igral od 77. minute.
Jasmin Kurtić (Torino) Torino 1-2 Bologna Igral od 46. minute.
ITALIJA – SERIE B
Siniša Anđelković (Palermo) Palermo 1-0 Padova Odigral celotno srečanje.
Aljaž Struna (Palermo) Palermo 1-0 Padova Izven postave.
Armin Bačinović (Palermo) Palermo 1-0 Padova Izven postave.
Enej Jelenič (Padova) Palermo 1-0 Padova Izven postave.
Danijel Marčeta (V. Lanciano) Lanciano 1-1 Cesena Izven postave.
Luka Krajnc (Cesena) Lanciano 1-1 Cesena Sedel na rezervni klopi.
JAPONSKA – J. LEAGUE
Milivoje Novaković (Shimizu) Konec sezone.
Zlatan Ljubijankić (Omiya) Konec sezone.