Slovenci so kvalifikacije za evropsko prvenstvo, ki ga bo čez dve leti gostila Francija, pričeli s porazom v estonskem Talinu. Nocoj, z izjemo poraza Slovenije, večjih presenečenj ni bilo, kvalifikacije so s porazom odprli tudi Makedonci, ki so gostovali v Španiji.

Španci so se v Valencii veselili visoke in zanesljive zmage s 5:1. Častni zadetek Makedoncev pa je v mrežo Ikerja Casillasa pospravil Agim Ibraimi, ki je v 28. minuti suvereno realiziral strel z bele točke, potem ko je španskega čuvaja mreže poslal v desni, žogo pa v levi kot. Španci so sicer v razmiku dveh minut dvakrat matirali vratarja Pacovskega, v 16. minuti je iz enajstmetrovke zadel Sergio Ramos, minuto kasneje pa je vodstvo povišal Paco Alcacer. Tretji zadetek je pred odhodom na odmor prispeval Sergio Busquets, delo pa sta v drugem polčasu dokončala David Silva in Pedro Rodriguez.