Slovenska dekliška reprezentanca je izpolnila svoj cilj in se je že uvrstila v elitni del kvalifikacij za evropsko prvenstvo. Mlade Slovenke so na Ferskih otokih zmagale še drugič v skupini in si krog pred koncem že zagotovile napredovanje.

Varovanke Tine Kelenberger so po visoki zmagi nad Azerbajdžankami tokrat igrale proti domači reprezentanci in jo odpravile z visokih 4:0. Pot k zmagi Slovenk je v 24. minuti tlakovala Nina Mele, v 33. in 68. minuti pa je odločilno prednost z dvema zadetkoma priigrala Manca Suhoveršnik. Za končnih 4:0 je poskrbela Patricija Ham. “Zastavljen cilj je dosežen. Jutri je potrebno spočiti glave in telo, nato pa se bo potrebno dobro taktično pripraviti na zadnji obračun. Nasprotniki, kot je Norveška, nas čakajo v elitnem delu kvalifikacij,” je po dvoboju dejala selektorica.

Slovenija se po dveh tekmah in šestih osvojenih točkah, ter gol razliko 10:0, trenutno nahaja na drugem mestu skupine. Na prvem mestu je reprezentanca Norveške, ki ima gol razliko 17:0, prav Skandinavke pa bodo zadnji tekmec Slovenk. Tekma, ki bo odločala o prvem mestu bo na sporedu 23. oktobra.

Žreb za elitni del kvalifikacij bo na sporedu 22. novembra v švicarskem Nyonu, na evropsko prvenstvo pa se bodo uvrstile zmagovalke sedmih kvalifikacijskih skupin. Na zaključni turnir, ki bo maja prihodnje leto, je sicer že uvrščena gostiteljica prvenstva Švedska.

U17 FERSKI OTOKI – U17 SLOVENIJA 0:4 (0:2)
Strelke: Mele (24′), Suhoveršnik (33′, 68′), Ham (72′)

Postava Slovenije: Kocijan (46′ Blažic), Šabotič, Kolar, Gradišek, Sušnik, Šenk (46′ Ham), Kajzba (72′ Dolenšek), Rojnik, Mele, Janež (46′ Erman), Suhoveršnik (75′ Fluher).

Naloži več novic iz Drugo

V Nemčiji bo pravico delil tudi Vinčić

Evropska nogometna zveza (UEFA) je sporočila seznam sodnikov, na katere računa med 14. jun…