V tekmi 30. kroga Prve Lige Telekom Slovenije sta se v Kidričevem pomerila domači Aluminij in Tabor iz Sežane.

Šlo je za dvoboj ekip v spodnjem delu lestvice, Aluminij se s Celjem bori za 8. mesto, ki prinaša obstanek v ligi brez obveznosti v kvalifikacijah. Na drugi strani se je Tabor pred tekmo nahajal mesto višje s petimi točkami naskoka in bi se z zmago oddaljil na velikih in predvsem varnih 8 točk, ko je govora o obstanku med elito. To se je ob koncu tudi zgodilo, gostje so že od začetka imeli pobudo in v 12. minuti zadeli preko Makoumbouja. V 28. minuti je neumnost v svojem kazenskem prostoru storil Emir Azemović, ki je pred vrati Luke Janžekoviča podrl Dina Stančiča. Sodnik je pokazal na belo točko, ob enem pa Črnogorca še izključil. Enajstmetrovko je uspešno izvedel Marko Krivičič in Tabor je v 29. minuti vodil z 0:2, kar je bil tudi izid polčasa.

V drugem delu smo spremljali ne preveč atraktivno nogometno predstavo, z igro predvsem na sredini igrišča. Gostje si niso preveč prizadevali, da bi ogrozili vrata nasprotnikov, ampak so skrbeli predvsem na to, da so zadaj čimbolj kompaktni. To jim je nenazadnje tudi uspelo in tekmo so bolj ali manj mirno pripeljali do konca in na Kras nesejo zmago ter nove tri točke, ki jim zagotavljajo miren zaključek svoje druge sezone med slovensko nogometno elito.

ALUMINIJ – TABOR SEŽANA  0:2 (0:2)