Slovenski futsal reprezentanci je uspel izjemen podvig. Na zadnji, tretji tekmi kvalifikacij za svetovno prvenstvo, so s tesnih 3:2 ugnali domačine Čehe in si s priigrali preboj v dodatne kvalifikacije, kjer bodo skušali presenetiti in se sploh prvič v zgodovini uvrstiti na omenjeno tekmovanje.

Po osvojenih dveh točkah na prvih dveh tekmah so imeli naši fantje usodo povsem v svojih nogah in jo na najslajši način tudi izkoristili. V polni dvorani, v kateri je bila zgolj kopica slovenskih navijačev, so izbranci selektorja Dobovičnika hitro utišali domačo publiko in v 14. minuti povedli že z dvema zadetkoma prednosti, zadela sta R. Mordej in Osredkar. Kljub izdatni premoči v prvem polčasu, so Čehi z desetmetrovke uspeli izenačiti, drugi del srečanja pa so domačini začeli povsem po svojih željah – s hitrim zadetkom in izenačenjem na 2:2. Pravo dramo je odločil kapetan slovenske ekipe Osredkar, ki je zabil še drugič na tekmi in znatno pripomogel k temu, da naši vodstva kljub močnim napadom Čehov proti koncu niso izpustili iz rok.

Veselje fantov se je pričelo, uvrstitev v dodatne kvalifikacije za svetovno prvenstvo jim je uspela še četrtič. Po Španiji in Portugalski so bili nazadnje na zadnji stopnici boleč krvnik ravno Čehi, ki so si uvrstitev na najpomembnejši dogodek v svetovnem futsalu priborili zgolj minuto pred koncem povratne tekme. Včerajšnja zmaga proti gostiteljem kvalifikacijskega turnirja je tako še toliko slajša. V naši skupini so si nadaljevanje pričakovano zagotovili še Kazahstanci, ki so v odločilni tretji tekmi s 4:2 premagali Francoze, v preostalih skupinah pa bode v oči predvsem dejstvo, da so na domačih tleh izpadli Hrvati, ki zasedajo šesto mesto na evropski lestvici.

V dodatne kvalifikacije se je uvrstilo štirinajst ekip, ki se bodo borile za sedem prostih mest za tekmovanje v Kolumbiji, pare, igrali se bosta dve tekmi doma in v gosteh, pa bodo izžrebali 12. februarja prihodnje leto.

Avtorica: Petra Bombek

Naloži več novic iz Drugo

V Nemčiji bo pravico delil tudi Vinčić

Evropska nogometna zveza (UEFA) je sporočila seznam sodnikov, na katere računa med 14. jun…