Danes sta se v Ljudskem vrtu merila Maribor in Domžale, ki sta v letošnji sezoni odigrala že nekaj fantastičnih tekem. Na treh medsebojnih tekmah smo videli 15 zadetkov, kar je v povprečju torej 5 zadetkov na tekmo.

Prvi so zapretili domačini, ko je Matko šel 1 na 1 z vratarjem, ga že premagal, a je žoga šla mimo daljše vratnice. Le nekaj trenutkov za tem je zablestel vratar Domžal, Mulalić, ki je s trojno obrambo ob živce spravil napadalce Maribora. V 23.minuti se je poškodoval Guerrico, ki je moral zapustiti igro, namesto njega je vstopil Klinar. Sledila je 29.minuta in šok za domače, znova je proti svojemu bivšemu klubu zadel Šoštarič Karič, ki je izkoristil podajo iz kota. Le nekaj trenutkov za tem, še lep strel Kolobarića iz razdalje, a se je Jug izkazal z obrambo. 4 minute kasneje je po kontri Domžal po levi strani stekel Kolobarić, ki je podal pred vrata, tam pa je bil najspretnejši Jakupović, ki je prednost povečal na 0:2. Čisto pred iztekom prvega polčasa je strel iz bele točke realiziral še Ibričić in prednost povišal na 0:3.

V drugem polčasu smo spremljali enosmerni promet, resnejše priložnosti do 61.minute nismo videli. Matko si je priboril dober položaj, a je v zadnjem trenutku izbil Šoštarič Karič. V 72.minuti je delček upanja Mariboru vlil Martinović, ki je zadel po podaji iz kota. Do konca srečanja smo videli še eno lepo priložnost Mlakarja. Sprožil je močno iz pol voleja, a je bil tudi tokrat na mestu, danes izjemni Mulalić. Domžale si resnejše priložnosti niso priigrale.

NK Maribor – NK Domžale 1:3 (0:3)

Martinović (72′); Karič (29′), Jakupović (38′), Ibričić 11-m (44′)

Naloži več novic od M. Š.
Naloži več novic iz Drugo

V Nemčiji bo pravico delil tudi Vinčić

Evropska nogometna zveza (UEFA) je sporočila seznam sodnikov, na katere računa med 14. jun…