Med več kot ducat tujih klubov, ki se trenutno nahajajo na pripravah v Sloveniji, sta danes svojo prvo pripravljalno tekmo odigrala zagrebška Lokomotiva in romunski Petrolul iz Plioestija. Srečanje je bilo odigrano na enem od štirih vrhunsko pripravljenih igrišč trening centra pod Mariborskim Pohorjem, kjer sicer obe ekipi tudi redno trenirata.

Aktualni romunski pokalni zmagovalci so pred tekmo veljal za favorite in že vodili z dvema goloma razlike, vendar so borbeni igralci iz hrvaške prestolnice do konca uspeli izenačiti in tekma se je končala z remijem 2:2. Tekma se je začela po željah romunskega tabora in varovanci Cosmina Contre so povedli že v tretji minuti po zadetku Tunizijca Hamze Younésa, ki je izkoristil zmedo v hrvaški obrambi. Romuni so sicer v prvem polčasu imeli več od igre in dominirali na sredini igrišča ter držali žogo v svoji posesti. Do konca polčasa so si priigrali še nekaj priložnosti, vendar so pri strelih bili nenatančni in niso resneje ogrozili vrat Dominika Picka.

Med polčasom sta oba trenerja prevetrila svoji zasedbi in zamenjala večino igralcev. Tempo igre je tako ostal na visokem nivoju, vendar za razliko od prvega polčasa so v drugem več od igre imeli Hrvatje. Tokrat so oni bili tisti, ki so narekovali ritem igre medtem, ko so se Romuni osredotočali na protinapade. Enega takšnih so izkoristili v 64. minuti, ko je po lepi kombinaciji na desni strani v kazenski prostor prodrl Marian Cristescu, nad katerim pa je bil storjen prekršek za najstrožjo kazen. Odločitev glavnega sodnika je bila pravilna in enajstmetrovko je hladnokrvno izkoristil romunski reprezentant Adrian Cristea. Kljub zaostanku z dvema zadetkoma razlike pa se “lokosi” niso predajali in so nadaljevali z dobro igro. Dvanajst minut pred koncem so znižali rezultat z izjemno izvedenim prostim strelom Petra Mišića. Hrvatje so začeli še bolj pritiskat proti romunskim vratom, vendar je nekajkrat izjemno posredoval mladi Iuliu Oprea in ohranil upanje na zmago. To je tlelo vse do zadnjih sekund srečanja, dokler ni globoko v sodnikovem dodatku izenačujoči zadetek dosegel Kamerunec Chago, ki za Lokomotivo igra kot posojen igralec Dinama.

LOKOMOTIVA ZAGREB 2:2 PETROLUL PLIOESTI
Strelci: Mišić 78, Chago 90+2; Younés 3, Cristea 65 (pen)