Izvršni odbor Nogometne zveze Slovenije je na današnji seji potrdil tudi sestavo Prve lige Telekom Slovenije, 2. SNL in 3. SNL, ki bo v prihodnji sezoni sestavljena iz štirih skupin. NZS je obenem potrdil, da bo srečanje Superpokala med Mariborom in Gorico odigrano 13. avgusta, prizorišče pa bo znano prihodnji ponedeljek, ko bo opravljen tudi žreb parov 1. in 2. SNL.


Novinec med prvoligaši je moštvo Radomelj, ki so si napredovanje zagotovili z drugim mestom v lanski sezoni 2. SNL in potem, ko se sosedi iz Doba niso odločili za napredovanje razred višje. Kot je znano bodo Radomljani svoje tekmece gostili v Domžalah, saj objekt v Radomljah ne izpolnjuje licenčnih kriterijev za nastopanje v 1. SNL. Nekaj več sprememb je bilo v 2. SNL, v drugoligaško druščino je izpadel kranjski Triglav, novinca med drugoligaši pa bosta v prihodnji sezoni Tolmin in Dravinja, ki se je po sezoni med tretjeligaši ekspresno vrnila v 2. SNL. Tolminci in Slovenjekonjičani so v ligi nadomestili celjski Šampion in črnomaljsko Belo krajino, ki pa je ostala brez licence in v prihodnji sezoni ne bo nastopala niti v 3. SNL center.

Največ sprememb je doživelo tretjeligaško tekmovanje, saj bo na tretjeligaški ravni v prihodnje tekmovalo kar 52 moštev, po štirinajst v skupinah vzhod, sever in center, medtem ko bo zahodno skupino sestavljajo deset klubov. V zahodni skupini so se iz Enotne primorske nogometne lige prebili štirje novinci in sicer Bilje, Portorož Piran, Ilirska Bistrica in Cerknica. V centralni skupini je novincev še več. Komenda, Ilirija, Kolpa, Radomlje B in Kočevje so napredovali iz Regionalne Ljubljanske lige, Lesce, Bled in Britof pa so bili najboljši v Gorenjski ligi.

V severni skupini so iz Ptujske Superlige napredovali tretjeuvrščeni Podvinci, saj se Stojnci in Videm nista prijavila za tekmovanje, kar so izkoristili pri Mariboru in ustanovili drugo moštvo, iz Štajerske lige pa so se prebili Mons Rogatec, Lenart in kar trije koroški klubi, Dravograd, Fužinar in Radlje, ki bi se jim lahko v pridružil še Korotan, ki pa si bo moral napredovanje zagotoviti v dodatnih kvalifikacijah z Rogaško in Zrečami. V vzhodni skupini se v prihodnji sezoni obeta kar nekaj lokalnih obračunov, ki bodo na tribune zagotovo pritegnili veliko število gledalcev, med tretjeligaše pa so se prebili Turnišče, Bistrica in Črenšovci (MNZ Lendava) ter Serdica, Mura in Bakovci (MNZ Murska Sobota).

Prva liga Telekom Slovenije 2014/15 2. SNL v tekmovalnem letu 2014/15
    NK Maribor Branik     ŠD Dob
    FC Koper     NK Aluminij Kidričevo
    NK Rudar Velenje     ŠD Veržej
    ND Gorica     NK Ankaran Hrvatini
    ŠD Zavrč     ŠD Šmartno ob Paki
    NK Domžale     NK Krško
    ŠD NK Olimpija Ljubljana     ŠD Šenčur
    NK Celje     NK Triglav Kranj
    NK Krka     NK Tolmin
    NK Radomlje     ND Dravinja
3. SNL Vzhod 3. SNL Sever
    NK Odranci (MNZ Lendava)     NK Šampion (MNZ Celje)
    ND Lendava 1903 (MNZ Lendava)     NK Šmarje pri Jelšah (MNZ Celje)
    ND Agroservis Beltinci (MNZ Murska Sobota)     DNŠ Mladi upi Šentjur (MNZ Celje)
    NK Ljutomer (MNZ Murska Sobota)     NK Malečnik (MNZ Maribor)
    NK Tromejnik Kuzma (MNZ Murska Sobota)     ŠD NŠ Drava Ptuj (MNZ Ptuj)
    NK Grad (MNZ Murska Sobota)     NK Bistrica iz Slovenske Bistrice (MNZ Ptuj)
    NK Čarda Martjanci (MNZ Murska Sobota)     ŠD Radlje ob Dravi (MNZ Maribor)
    NK Rakičan (MNZ Murska Sobota)     KNK Fužinar (MNZ Maribor)
    NK Turnišče (MNZ Lendava)     NK Koroška Dravograd (MNZ Maribor)
    NK Bistrica (MNZ Lendava)     NK Lenart (MNZ Maribor)
    NK Črenšovci (MNZ Lendava)     NK Mons Claudius Rogatec (MNZ Celje)
    ŠD NŠ Mura 05 (MNZ Murska Sobota)     NK Podvinci (MNZ Ptuj)
    NK Serdica (MNZ Murska Sobota)     NK Maribor B (MNZ Maribor)
    ŠNK Bakovci (MNZ Murska Sobota)     zmagovalec dodatnih kvalifikacij
3. SNL Center 3. SNL Zahod
    NK Zagorje (MNZ Ljubljana)     ND Adria (MNZ Nova Gorica)
    NK Rudar Trbovlje (MNZ Ljubljana)     NK Brda Dobrovo (MNZ Nova Gorica)
    NK Ivančna Gorica (MNZ Ljubljana)     DNŠ Ajdovščina (MNZ Nova Gorica)
    NK Jezero Medvode (MNZ Ljubljana)     NK Dekani (MNZ Koper)
    NK Kranj (MNZ Gorenjske Kranj)     MNK Izola (MNZ Koper)
    NK Sava Kranj (MNZ Gorenjske Kranj)     MND Tabor Sežana (MNZ Koper)
    NK Komenda (MNZ Ljubljana)     ND Bilje (MNZ Nova Gorica)
    ND Ilirija (MNZ Ljubljana)     NK Portorož Piran (MNZ Koper)
    ŠD NK Kolpa (MNZ Ljubljana)     NK Ilirska Bistrica (MNZ Koper)
    NK Radomlje B (MNZ Ljubljana)     NK Cerknica (MNZ Koper)
    NK Kočevje (MNZ Ljubljana)
    NK Lesce (MNZ Gorenjske Kranj)
    NK Bled (MNZ Gorenjske Kranj)
    NK Britof (MNZ Gorenjske Kranj)
Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od Peter Dominko
Naloži več novic iz Drugo
Komentarji so onemogočeni.

Poglejte še

Maribor z Armenci, Domžale proti Luksemburžanom

Žreb v Nyon-u je določil, da bosta Maribor in Domžale prvo tekmo odigrala na domačih tleh.…