V sončnem Prekmurju sta se merila Mura in Aluminij. Tekma se je končala z zmago Mure z 2:0. Za črno bele sta zadela Kouter in Bobičanec

Prvi so v 5.minuti zapretili gostje. Mujan je iz leve strani poslal predložek, ki je šel mimo vseh nogometašev, še najbližje žogi je bil Krajnc, a je žogo na koncu brez težav ukrotil Obradović. V 8.minuti znova nevarnost pred vrati Mure. Tokrat znova predložek iz leve strani, tokrat smo videli tudi zaključek. Nekoliko presenetljivo je do strela z glavo prišel Jakšić, ki je presenetil tudi vratarja, ki ga je žoga zadela v telo. V 20.minuti pa je bilo vroče pred vrati Aluminija, ko je Azemović predložek pred vrata, skoraj preusmeril v svoj gol. Janžekovič je bil pazljiv in je strel ubranil. Mura si je prvo resnejšo priložnost priigrala v 30.minuti, ko je tudi zadela. Lepo globinsko podajo je izkoristil Pucko, ki je stekel v kazenski prostor, nato pa podal pred vrata, kjer se je najbolje znašel Kouter, ki je žogo preusmeril v gol. Nato pa smo v minuti sodniškega dodatka videli sporno situacijo, Šturm in Jakšić sta se zapletla. Jakšić je zahteval najstrožjo kazen, a do nje ni prišlo. Rezultat prvega polčasa je torej postavil Kouter.

V drugem polčasu so uvodne minute bolje odprli nogometaši Mure, ki so preko Klepača zapretili v 50.minuti. Bivši “šumar” je streljal iz 20 metrov, a se je z obrambo izkazal Janžekovič. V 66.minuti bi lahko Mura že vodila z 2:0, a sta se v kontri zapletla Klepač in Maroša. Nato pa vendarle zadetek za 2:0, iz dobrih 20 metrov je zadel Luka Bobičanec, ki je imel pri tem tudi nekaj sreče, saj je žoga pred Janžekovičem čudno odskočila. Takoj v naslednji akciji bi Aluminij lahko znižal, s škarjicami je poizkusil Krefl, a je žoga odletela preko vrat.

Mura – Aluminij 2:0 (1:0)

Kouter (33′), Bobičanec (77′)

Naloži več novic od M. Š.
Naloži več novic iz Drugo

V Nemčiji bo pravico delil tudi Vinčić

Evropska nogometna zveza (UEFA) je sporočila seznam sodnikov, na katere računa med 14. jun…