Za slovensko futsal reprezentanco je drugo srečanje na letošnjem evropskem prvenstvu, ki ga gosti Nizozemska. V Groningenu so varovanci Tomislava Horvata prišli še do drugega remija, na obračunu z Italijo so se namreč razšli brez zmagovalca, z izidom 2:2. Slovenci so podobno kot pred dnevi proti Kazahstancem, tudi danes pokazali junaško predstavo, ki pa žal znova ni bila dovolj za zmago. Kljub temu pa si slovenski nogometaši zaslužijo vse čestitke za prikazano.

Italijani so izjemno hitro povedli z 1:0, že po nekaj uvodnih sekundah je zadel Douglas Nicolidi, ki je izkoristil manjšo neodločnost Nejca Hozjana. Po hitrem hladnem tušu Italijanov so se slovenski reprezentantje uspeli zbrati in v nadaljevanju zaigrali precej bolje. Na začetku 10. minute je stranski avt za Slovenijo izvajal Teo Turk, ki je nevarno podal pred italijanski gol, žoga je zadela Alexa Merlima in se od slednjega preusmerila v italijansko mrežo. Z izidom 1:1 sta ekipi tudi odšli na 15-minutni odmor. Začetne minute drugega polčasa so v veliki meri pripadle našim reprezentantom, ki so v tem obdobju močno pritisnili na nasprotnikov gol. V 29. minuti je visok pritisk Slovencev obrodil sadove, za vodstvo 1:2 je zabil Nejc Hozjan, ki italijanske reprezentante odlično pozna, saj igra v tamkajšnji ligi za Napoli. Osem minut pred koncem srečanja so Azzuri, na žalost slovenskih ljubiteljev futsala, uspeli izenačiti. Prosti strel je odlično v zadetek pretvoril Alex Merlim. Do konca srečanja so Italijani igrali zelo tvegano, z letečim vratarjem. V zadnjih sekundah tekme je do ene redkih ukradenih žog prišel vratar Nejc Berzelak, ki je takoj uvidel, da je nasprotnikov gol prazen in sprožil čez celotno igrišče. Žoga je zadela vratnico, se od nje odbila, a na veliko smolo naših ni želela prečkati gol linije, zato je ostalo zgolj pri izenačenju.

Slovenska reprezentanca je še vedno v igri za preboj med četrtfinaliste, bo pa za uvrstitev med najboljših osem evropskih reprezentanc, potrebno v zadnji tekmi skupine premagati Finsko. Odločilna tekma za varovance Tomislava Horvata je na sporedu v petek ob 17.30.

Italija 2:2 Slovenija

Strelci: Nicolidi 1′; Merlim (ag) 10′, 32′; Hozjan 29′

Naloži več novic od Urban Podvratnik
Naloži več novic iz Mali nogomet

Poraz slovenske futsal reprezentance

Slovenska futsal reprezentanca je današnjo tekmo proti Češki izbrani vrsti izgubila z rezu…