Po 15-letnem vodenju slovenske članske reprezentance se je od selektorskega stolčka poslovil Andrej Dobovičnik, ki bo v prihodnje vodil selekcijo do 19. leta. Odločitev je bila sprejeta na izvršnem odboru Nogometne zveze Slovenije, za selektorja članske izbrane vrste pa so imenovali Tomislava Horvata.

Horvat, čigar začetki segajo k velikemu nogometu, se je za futsal navdušil že precej zgodaj in že kot 17-letnik navduševal v klubu Lipa. Največje uspehe je doživljal pri Litiji in Oplastu iz Kobarida, bil pa je tudi trikrat najboljši strelec državnega prvenstva.

Kot trener se je dokazoval pri škofjeloškem FSK Stripy, Brezju, hrvaški Makarski, reprezentanci U21 in Litiji. S slednjo je dosegel najodmevnejše uspehe saj je osvojil kar tri naslove državnega prvaka, dva pokalna in enega superpokalnega. Podpisal pa se je tudi pod največji evropski uspeh slovenskih klubov – z Litijo so v sezoni 2012/13 osvojili 6. mesto v Ligi prvakov.

Naloži več novic iz Mali nogomet

Poraz slovenske futsal reprezentance

Slovenska futsal reprezentanca je današnjo tekmo proti Češki izbrani vrsti izgubila z rezu…