V 16. kolu slovenskega prvenstva, katerega redni del se počasi bliža koncu smo videli dve zmagi domačinov in dve gostov. Zmag so se veselili FC Litija, FK Siliko, FSK Stripy in KMN Sevnica, skupno pa je padlo 24 zadetkov.

Najbolj vroče je bilo v Litiji, kjer so gostovali aktualni prvaki Dobovec Pivovarna Kozel. Kljub spletnemu prenosu srečanja se je v litijski športni dvorani zbralo 800 gledalcev. Toliko jih je na primer bilo v zadnjem krogu jesenskega dela v Prvi ligi Telekom Slovenije skupno na srečanjih v Sežani (200), Kidričevem (300) in Velenju (300). Dogajanje na igrišču je doseglo pričakovanja saj smo bili priča kar 11 zadetkom. Kljub znakom neuigranosti, ki so jih domači kazali na začetku srečanja, učinkovitost v napadu ni izostajala saj so v 26. minuti vodili že z rezultatom 5:1. Gostom se je poznala odsotnost kapetana Roka Mordeja, vendar so se zahvaljujoč igri z vratarjem v polju približali na gol razlike in v izdihljajih srečanja imeli celo priložnost za izenačenje, a se ni izšlo. Zadnja dva zadetka za Dobovec je v vlogi igralca-vratarja dal Kristjan Čujec.

Ptujčanom se 8. mesto na lestvici že pošteno izmika in samo srečen splet naključji jih lahko reši pred usodo zadnjeuvrščenega. Tokrat so proti FSK Stripy bili blizu osvojitvi točke, vendar je v 40. minuti iz 10-metrovke zmago gostujoči ekipi prinesel Marko Mohorič. Škofjeločani se kljub kadrovskim spremembam ne predajajo in ostajajo na visokem 3. mestu.

Redni del prvenstva v dobrem ritmu nadaljuje Sevnica, ki je ponovno vknjižila zmago v domači dvorani in je trenutno 5. v skupni razvrstitvi. V prvem polčasu so bili boljši gostje iz Svetega Tomaža, ki so na odmor odšli z golom prednosti. Očitno je govor med polčasom trenerja Mitja Jonteza Sevničanom dobro del, saj so v dobrih štirih minutah drugega dela že povedli, potem pa pred koncem še potrdili zmago z zadetkom za 3:1.

Na lestvici je napredoval tudi Siliko, ki pa je tekmo praktično odločil že v prvem polčasu. Trener Bronxa Marko Hrvatin je srečanje pred obračunom označil kot tekmo sezone, vendar v trenutni situaciji njegovi varovanci niso zmogli več kot častni gol Dejana Bojkića za 1:5. Četo Mileta Simeunovića čaka peklenski zaključek prvenstva, saj bo Siliko v zadnjih dveh kolih gostil Dobovec in gostoval pri Litiji.

FC Litija – Dobovec Pivovarna Kozel 6:5 (3:1)
1:0 Edson (6.), 1:1 Fetić (8.), 2:1 Rodriguez (16.), 3:1 Lennon (19./10m), 4:1 Lennon (21.), 5:1 Jurić (26.), 5:2 Duščak (28.), 5:3 Fetić (32.), 6:3 Lennon (32.), 6:4 Čujec (38.), 6:5 Čujec (40.)

FC Hiša daril Ptuj – FSK Stripy 1:2 (0:0)
0:1 Tavčar (24.), 1:1 Pauko (34.), 1:2 Mohorič (40.)

KMN Sevnica – KMN Tomaž Šic bar 3:1 (0:1)
0:1 Marot (14.), 1:1 Pešec (22.), 2:1 Drobne (24.), 3:1 Krnc (36.)

KMN Bronx Škofije – Siliko 1:5 (0:4)
0:1 Kunc (7.), 0:2 Čosič (16.), 0:3 Popovič (16.), 0:4 Končan (17.), 0:5 Muratagič (29.), 1:5 Bojkič (29.).

Naloži več novic od Florijan Ropert
Naloži več novic iz Mali nogomet

Poraz slovenske futsal reprezentance

Slovenska futsal reprezentanca je današnjo tekmo proti Češki izbrani vrsti izgubila z rezu…