Po tretjem krogu 1. SFL na vrhu še naprej kraljuje Meteorplast Šic bar, ki je edina ekipa s stoodstotnim izkupičkom. Ljutomerčani so tokrat slavili v Sevnici.

Trenutno najboljša ekipa lige je gostovanje v Posavju pričela silovito, saj je že po pičlih dvanajstih minutah vodila s štirimi zadetki prednosti. Že po nekaj sekundah je prvi domačo mrežo načel Denis Knežević in potrdil zakon bivšega. Odličen štart sta nekaj minut kasneje potdila še Aljaža, najprej Ruis in nato Goznik, v 12. minuti pa je Knežević z drugim zadetkom hitro razblinil vse dvome o zmagovalcu. Sevničani so v nadaljevanju srečanja prikazali boljši obraz in trikrat zatresli mrežo gostov, toda slavje Prlekov ni bilo nikoli zares ogroženo.

Do svojih prvih zmag v tem krogu sta prišli ekipi Oplast Kobarida in Siliko Vrhnike. Na primorskem obračunu v Kobaridu so domačini ob polčasu po zadetkih Davida Laha in Anžeta Široka na odmor odšli z dvojnim vodstvom, vendar se igralci Bronxa niso predajali ter so vse do konca pretili vsaj za točko. Njihov kapetan Nik Zajc je sredi drugega dela znižal rezultat, a je kaj kmalu na izziv odgovoril Nejc Kovačič. Dve minuti pred koncem je Zajc ponovno svoje moštvo približal samo na zadetek zaostanka, toda časa je zmanjkalo in Kobaridčani so se razveselili svojih prvih treh točk. Zanje so se izdatno morali potruditi tudi Vrhničani, ki so na domačem terenu proti Mlinšam ob odmoru celo zaostajali. Ko je v drugi minuti nadaljevanja Tim Lipovšek povišal na 0:2 je voda domačinom že precej tekla v grlo, a na izziv so znali odgovoriti. Varovanci Milivoja Simeunovića so sredi drugega polčasa v pičlih petih minutah uprizorili izjemen preobrat in v 33. minuti po uspehu Uroša Đurića povedli s 3:2. V 38. minuti je Max Vesel povišal na 4:2, a je le minuto kasneje Lipovšek s svojim drugim zadetkom ponovno vlil nekaj upanja v ugoden izid. Srečanje je v zadnjih sekundah z desetmetrovke dokončno odločil Žan Janež.

Pravo formo je našel tudi Kristjan Čujec, ki je po dveh zadetkih v prejšnjem krogu tokrat še malenkost stopil na plin in s tremi bil ključni mož Dobovčanov ob slavju pri ekipi Dobrepolje. Ob Ljutomerčanih in Vrhničanih je ekipa Dobovca še vedno neporažena, pot do druge zmage pa je botrovalo izjemnih prvih pol ure igre, ko so mrežo domačinov zatresli kar šestkrat. Časten zadetek za Dobreplje je deset minut pred koncem zabil Alen Blatnik.

1. SFL, 3. krog:
KMN Sevnica – KMN Meteorplast Šic bar 3:6 (1:5)
0:1 Kneževič (1′), 0.2 Ruis (4′), 0:3 Goznik Al. (6′), 0:4 Kneževič (12′), 1:4 Krnc (15′), 1:5 Pihler (19′), 2:5 Pipan (31′), 2:6 Goznik M. (37′), 3:6 Drobne (40′)

KMN Oplast Kobarid – KMN Bronx Škofije 3:2 (2:0)
1:0 Lah (10′), 2:0 Širok (14′), 2:1 Zajc (29′), 3:1 Kovačič (32′), 3:2 Zajc (38′)

Siliko Vrhnika – ŠD Mlinše 5:3 (0:1)
0:1 Smrkolj (15′), 0:2 Lipovšek (22′), 1:2 Muratagić (28′), 2:2 Ciuha (31′), 3:2 Đurič (33′), 4:2 Vesel (38′), 4:3 Lipovšek (39′), 5:3 Janež (40′ 10m)

FK Dobrepolje – FK Dobovec 1:6 (0:3)
0:1 Čujec (9′); 0:2 Čujec (18′); 0:3 Pasariček (20′); 0:4 Čujec (27′); 0:5 Matošević (29′); 0:6 Debeljak (29′), 1:6 Blatnik (30′)

Lestvica: Meteorplast Šic bar 9, Dobovec 7, Siliko Vrhnika 5, Bronx Škofije 4, Oplast Kobarid 4, Mlinše 1, Sevnica 1, Dobrepolje 1.

Spodaj prilagamo fotogalerijo z obračuna iz Vrhnike, skozi fotografski objektiv Robija Kramperška:

Naloži več novic iz Mali nogomet

Poraz slovenske futsal reprezentance

Slovenska futsal reprezentanca je današnjo tekmo proti Češki izbrani vrsti izgubila z rezu…