FK Dobovec, aktualni državni in pokalni prvak v futsalu, se sooča z obsežnimi spremembami v svoji ekipi.


 

Prvi, ki je zapustil klub, je bil 34-letni hrvaški igralec Davor Kanjuh, ki se je odločil za upokojitev. Kanjuh, ki je prej igral za Nacional Zagreb in Futsal Dinamo, je bil ključni član ekipe in je v letošnji sezoni dosegel 8 zadetkov. Poleg Kanjuha se je poslovil tudi dolgoletni trener Kujtim Morina, ki se vrača v svoj nekdanji klub MNK Uspinjača – Gimka. Morina je po sedmih letih v Dobovcu dejal: “Dobovec mi je prešel v kri. Srce morda še želi, a razum je pretehtal.” Kmalu zatem so prišle še dodatne slabe novice. Klub sta zapustila slovenska reprezentanta Klemen Duščak in Žiga Čeh, ki se selita v hrvaško ligo. Duščak se po šestih sezonah v Dobovcu seli v Makarsko, kjer bo igral za MNK Novo Vrijeme, medtem ko bo Čeh svojo kariero nadaljeval pri HMNK Rijeka. Oba igralca sta izrazila obžalovanje zaradi odhoda, a se veselita novih izzivov.

Poleg omenjenih igralcev se je poslovil tudi hrvaški pivot Patrik Pasariček, ki je v dveh sezonah dosegel 62 zadetkov in se vrača na Hrvaško.

 

Novo sezono bo Dobovec začel pod vodstvom Roka Mordeja, ki je tudi predsednik kluba. Mordej je že sestavil novo ekipo, ki jo sestavljajo mladi talenti in izkušeni igralci, kot so Tilen Rajter, Alen Ruis, Ante Matan in Matej Fideršek. Mordej je optimističen glede prihodnosti ekipe: “Sestavili smo mlado, motivirano ekipo in dodali izkušenega Fiderška. Prepričan sem, da se bomo borili za vse trofeje v Sloveniji in skušali priti med 16 ekip v ligi prvakov.

Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od K. S.
Naloži več novic iz Mali nogomet

Dodaj odgovor

Poglejte še

Sanjski večer v Mariboru! Slovenci z odliko sedmič zapored na EP

Slovenska futsal reprezentanca je v Mariboru z izjemno predstavo potrdila svojo vozovnico …