Po Ligi prvakov so v četrtek potekali dvoboji 1. kroga skupinskega dela Evropske lige. Poleg Maribora, ki je doma visoko izgubil proti Rubinu iz Kazana, so bili v evropske tekme vključeni še drugi slovenski nogometaši, ki si služijo kruh v tujini. Roman Bezjak je z Ludogoretsom gostoval pri PSV Tima Matavža in ga v 2. polčasu tudi presenetljivo premagali z dvema zadetkoma. Prvega je zadel novopečeni reprezentant, ko je izkoristil hudo napada vratarja Jeroena Zoeta in ga premagal s približno tridesetih metrov, usodo nizozemskega kluba pa je v 74. minuti zapečatil Virgil Misidjan. Avstrijski Salzburg je prepričljivo premagal Elfsborg s 4:0. Pri zmagovalcih je igral tudi slovenski reprezentant Kevin Kampl in v 36. minuti podal za prvi gol Brazilca Alana. Miral Samardžić je s svojim moldavskim Šerifom igral neodločeno proti Anžiju iz Mahačkale. Nekdanji slovenski selektor Matjaž Kek pa je z Rijeko prvič  v tej sezoni visoko izgubil dvoboj proti Vitorii Guimaraes s 0:4.

PSV EINDHOVEN 0:2 LUDOGORETS

Bezjak 60., Misidjan 74.
Tim Matavž (PSV) odigral vso tekmo, Roman Bezjak (Ludogorets) je igral do 80. minute, prejel pa je tudi rumeni karton.

Največje presenečenje je v Eindhovnu pripravil bolgarski prvak Ludogorets iz Razgrada, ki je v 2. polčasu z dvema zadetkoma premagal PSV. V 1. polčasu gledalci niso videli zadetkov. Čeprav so varovanci Philipa Cocuja imeli večjo posest žoge in si ustvarili nekaj priložnosti, eno je zapravil tudi Tim Matavž, so Bolgari z agresivnim pokrivanjem in borbenostjo zaustavili favorizirane Nizozemce. Tudi v 2. polčasu so nadaljevali s podobno igro, kar se jim je obrestovalo v 60. minuti. Sledila je dolga podaja, vratar Psv je stekel iz kazenskega prostora in nespretno posredoval. Izbita žoga je prišla do novopečenega reprezentanta Slovenije, ki je od daleč zadel prazno mrežo. Kmalu zatem pa je Misidjan kaznoval pasivno obrambo Nizozemcev in povišal vodstvo ter postavil končni izid. Ludogorets je s presenetljivo zmago prevzel vodstvo na lestvici skupine B.

SALZBURG 4:0 ELFSBORG
Alan 36., Soriano 44. (11m), 69., 79.
Kevin Kampl (Salzburg) je igral do 72. minute in bil podajalec pri prvem zadetku.

Salzburg je doma deklasiral Elsborg, kjer je s tremi zadetki blestel nekdanji član Barcelone Jonathan Soriano. zopet je odlično igro prikazal Kevin Kampl, ki je pred kratkim podaljšal sodelovanje z Avstijci do leta 2018. Najprej je v 36. minuti lepo našel osamljenega Alana, ki je zadel z diagonalnim strelom. Tik pred koncem 1. polčasa je njegova podaja do soigralca, katerega so nasprotniki podrli v kazenskem prostoru, priskrbela enajstmetrovko, ki jo je uspešno realiziral Soriano. Isti igralec je v 69. in 79. minuti dokončno odločil tekmo.

FIORENTINA 3:0 PACOS FERREIRA
Rodriguez 30., Ryder 67., Rossi 76.
Josip Iličić (Fiorentina) zaradi poškodbe ni igral.

Fiorentina je brez velikih težav doma premagala portugalski Pacos Ferreira s 3:0. Vijoličasti so do prvega zadetka prišli že po 30-ih minutah igranja, ko je Rodriguez izkoristil odlično podajo iz kota in popeljal domače v vodstvo. Drugi zadetek je padel v 2. polčasu, v 67. minuti je podajo Valera izkoristil Matos. Končni izid pa je v 76. minuti postavil sijajni Rossi. Josip Iličić ni igral zaradi poškodbe.

VITORIA 4:0 RIJEKA
Abdoulaye 36., Plange 48., Maazou 68. (11m), Andre 81.
Matije Škarabota ni bilo v kadru Rijeke.

Nekdanji slovenski selektor Matjaž Kek je z Rijeko prvič sodeloval v evropskih tekmovanjih in v Guimaraesu in doživel prvi najtežji poraz v tej sezoni. Portugalci so boljši s kar 4:0. Rijeka se je v dvoboj podala  močno zdesetkana, manjkalo je osem članov prve enajsterice, prav tako Kek ni mogel računati na Matijo Škarabota. Čeprav je Vittoria prevladovala na igrišču, je v 8. minuti najlepšo priložnost za goste zapravil Benko. Omenjeni igralec je 10 metrov pred vrati prejel žogo, se lepo rešil svojega čuvaja in v voleju sprožil strel, vendar so bili domači branilci spretnejši in blokirali njegov strel. Domači so bili zelo nevarno, kadar so gostje izgubljali žogo na sredini igrišča. V 36. minuti pa veselje na domači tribuni. Podajo s kota je izkoristil Abdoulaye. Drugi zadetek je padel takoj na začetku 2. polčasa. Sledila je hitra akcija Vittorie po desni strani, Maazou je prebil bok, poslal lepo podajo v kazenski prostor, kjer je do žoge prišel Plange in premagal nemočnega Vargića. V 67. minuti je Maazou uspešno realiziral enajstmetrovko in domači so vodili že s 3:0. zadnji četrti zadetek do domači dosegli v 81. minuti, ko je vratar Vargić ubranil močan strel Morena, odbitek pa je uspešno pospravil Andre in Vittoria je slavila visoko zmago.

LAZIO 1:0 LEGIA
Hernanes 53.
Marka Šulerja ni bilo v kadru Legie.

Favorizirani Lazio se je dolgo mučil s poljskim prvakom. Odločilni zadetek je padel šele v 2. polčasu, ko je bil v 53. minuti uspešen Hernandes.

ŠERIF 0:0 ANŽI
Miral Samardžić je kot kapetan Šerifa odigral celotno srečanje.

ST. GALLEN 2:0 KUBAN