Slovenska futsal reprezentanca je zaključila s prvim delom kvalifikacij za Svetovno prvenstvo v Litvi. Po zmagi nad Severno Makedonijo, remijem z Ukrajino, so znova slavili z rezultatom 7:1. Tokrat je Slovenija visoko ugnala Kosovo, po scenariju kot proti Severni Makedoniji, ko so oboji prvi povedli, a so Slovenci zrežirali preobrat.

Reprezentanca Kosova je povedla v četrti minuti srečanja, zadetek je dosegel Maxharraj. Slovenija je do konca polčasa uspela izenačiti, minuto pred koncem prvega dela je zadel kapetan Igor Osredkar. V drugem polčasu je Slovenija napolnila mrežo nasprotnika in prišla do nove visoke zmage. V tretji minuti nadaljevanje je za prvo vodstvo Slovenije zadel Kristjan Čujec, tri minute kasneje je imela Slovenija že neulovljivo prednost, strelec zadetka je bil Rok Mordej. Na 1:4 je povišal Osredkar, nato je direktni udarec uspešno izvedel Žiga Čeh. Štiri minute pred koncem se je drugič med strelce vpisal Čujec, v zadnji minuti je piko na i postavil Teo Turk.

Slovenija je zasedla prvo mesto v skupini, z reprezentanco Ukrajine je točkovno poravnana, a z boljšo gol razliko.

Poraz slovenske futsal reprezentance

Slovenska futsal reprezentanca je današnjo tekmo proti Češki izbrani vrsti izgubila z rezu…