Slovenska članska futsal reprezentanca Slovenije je v Skopju pričela s kvalifikacijami za Svetovno prvenstvo, ki ga bo prihodnje leto gostila Litva. Prvi nasprotnik je bila reprezentanca Severne Makedonije, končni izzid pa je bil 1:6, v korist Slovenije.

Domača reprezentanca je presenetila zasedbo Slovenije v osmi minuti, ko je za vodstvo zadel Micevski. Slovenija je že pred prejetim zadetkom vodila igro, a vratarja Severne Makedonije ni uspela ugnati do 13. minute. Izenačujočega zadetka se je veselil Osredkar, le minuto kasneje je za vodstvo Slovenije zadel Zajc in tudi postavil izzid polčasa. V prvi minuti nadaljevanja je bil prvič na srečanju uspešen Čujec, zadel je že po 32-ih sekundah igre. Na 1:4 je povišal Fideršek, dokončno pa je upe domačih razblinil Čujec, ki je zadel še dvakrat.

Slovenijo jutri čaka reprezentanca Ukrajine, z zmago bi si slovenska futsal reprezentanca že zagotovila napredovanje v naslednjo fazo kvalifikacij.

V Nemčiji bo pravico delil tudi Vinčić

Evro pska nogometna zveza (UEFA) je sporočila seznam sodnikov, na katere računa med 14. ju…