Hrvaški prvoligaš Rijeka pod vodstvom slovenskega stratega Matjaža Keka še naprej igra odlično na pripravljalnih tekmah za novo sezono. Tokrat so s 3:1 porazili bolgarskega prvaka Ludogorets. Ne gre pa tako dobro Darku Milaniču na klopi avstrijskega Sturma. Črno-beli so izgubili še tretjo pripravljalno tekmo zapored in še drugo, v kateri niso zatresli mreže nasprotnika. Tokrat je z 0:2 bila boljša ruska ekipa Krylia Sovetov.

Avstrijski Beljak je gostil srečanje med Rijeko in Ludogoretsom, v kateri so Hrvatje povsem zasluženo zabeležili še eno visoko zmago. Pred tem so na slovenski turneji s 4:0 odpravili kranjski Triglav in ljubljansko Olimpijo. Proti Ludogoretsu so bili boljši nasprotnik skozi celotno srečanje in vodili že s 3:0, vendar so Bolgari deset minut pred koncem znižali iz enajstmetrovke. Moštvo Matjaža Keka v letošnji sezoni odkrito cilja na najvišja mesta v domačem prvenstvu in ob podobnih igrah bodo velik konkurent zagrebškemu Dinamo za naslov.

Do sprememb nogometnih pravil je prišlo na tekmi med avstrijskim Sturmom in rusko Krylio Sovetov. Obe moštvi sta se z glavnim sodnikom namreč dogovorili za srečanje s tremi tretjinami, vsaka dolga natanko 30 minut. Rusi so po en zadetek zabili v prvi in drugi, v tretji pa se mreži pred približno 1,200 gledalci nista zatresli. “Na današnji tekmi smo lahko videli, da se zadnja dva tedna težkih priprav opazita na igralcih in evidentno je, da je moštvo utrujeno. Kljub temu smo igrali napadalno postavljeni in proti vratom nasprotnika, ki je od samega začetka tekme bil postavljen zelo defenzivno. Potrebujemo še nekaj časa in predvsem potrpežljivosti”, je Milanič povedal za spletno stran edinega štajerskega predstavnika v avstrijski bundesligi. Po porazih proti slovaški Senici (1:3) in ukrajinskem Volynu (0:2) je to že tretji zaporedni poraz Milaniča na klopi nekdanjih avstrijskih prvakov.

RIJEKA 3:1 LUDOGORETS
Strelci: Sharbini (22), Sharbini (57), Ayaji (69); Marcelinho (81 pen)

STURM GRAZ 0:2 KRYLIA SOVETOV
Strelci: Cabalerro (7), Karmilenko (41)