V četrtek so bila odigrana še zadnje tekme playoffa za Ligo Europa. V skupinskem delu bodo poleg Maribora igrali tudi nekaj klubov s slovenskimi nogometaši. Prvi, ki si je zagotovil mesto v skupinskem deli Lige Europe, je bil St. Gallen, ki je presenetljivo premagal moskovski Spartak. Potem je Rijeka pod vodstvom nekdanjega selektorja Matjaža Keka izločila nemškega bundesligaša. Moldavski Sheriff je z nekaj sreče izločil Vojvodino. Salzburg pa je z lahkoto odpravil Žalgiris. Poražencem, med katerimi so recimo Vojvodina in Partizan iz Srbije, Braga, APOEL, italijanski Udinese in Slask, pa edino upanje za skupinski del Lige Europe prinese žrebanje UEFFE, saj je bil pred kratkim turški Fenerbahče po neuspešni pritožbi dokončno izločen iz evropskih tekmovanj zaradi sodelovanja pri nameščanju izodov.

STUTTGART 2:2 RIJEKA
Gentner 34., Ibišević 75.; Benko 30., Mujanović 90.
Matija Škarabot (Rijeka) je igral vso tekmo.
Naprej Rijeka s 4:3.

Rijeka je na Marcedes Benz Areni odigrala neverjetno tekmo. Varovanci Matjaža Keka so v zadnjem trenutku obračuna dosegli izenačujoči zadetek in se izognili podaljšku ter morebitnemu streljanju enajstmetrovk. Ta zadetek jim je prinesel remi. Ker pa so Hrvati doma slavili zmago, so se prvič v svoji zgodovini uvrstili v skupinski del Lige Europe.
Nogometaši Stuttgarta so pod vodstvom novega trenerja Thomasa Schneiderja odločno krenili v dvoboj, toda prvi so zadeli gostje po hudi napaki domače obrambe. Vratar nemškega prvoligaša je v 30. minuti zgrešil žogo, do aktere je prišel osamljeni napadalec Benko in jo potisnil v prazno mrežo. Veselje gostov je trajalo le štiri minute, ko so Nemci preko Gentnerja izenačili. Nemci so 15 minut pred koncem povedli, zadel je Ibišević in zdelo se je, da bodo zmagovalca obračuna odločali podaljški ali pa morebitni streli iz bele točke. V globokem sodnikovem podaljšku pa je za goste izenačil Mujanović in Rijeki zagotovil evropsko jesen.

SHERIFF 2:1 VOJVODINA
Jhulliam 59., Fernando 67.; Leković 90.
Miral Samardžić (Sheriff) je odigral celo tekmo.
Naprej Šerif s 3:2.

Tekmo med Sheriffom in Vojvodino so bolje začeli domači nogometaši. Prvo priložnost za zadetek je imel Jhullian, vendar je vratar gostov Delač odlično posredoval in izbil žogo v kot. Čez 5 minut so zapretili tudi gostje iz Novega Sada.

ŽALGIRIS 0:2 SALZBURG
Kampl 60., Mellinger 74.
Kevin Kampl (Salzburg) je igral do 66. minute.
Naprej Salzburg s 7:0.

Salzburg je že na prvi tekmi opravil večino dela in si zagotovil napredovanje v skupinski del Evropske lige. Na povratnem srečanju v Vilni so le potrdili zanesljivo zmago z 2:0. Oba zadetka sta padla v 2. polčasu, najprej je v 60. minuti zadel reprezentant Kevin Kampl, končni izid pa je v 74. minuti postavil Mellinger.

SLASK 0:5 SEVILLA
Rakitić 22., Bacca 38. in 87., Jairo 71., Perrotti 78.
Naprej Sevilla z 9:1.
Dalibor Stevanović (Slask) ni igral.

Nogomteaši Seville so poljskemu Slasku na dveh tekmah nasuli kar 9 zadetkov. Mrežo domačih je v 22. minuti načel Rakitić. V 38. minuti je vodstvo Špancev povišal Bacca. V nadaljevanju je v 71. minuti Jairo zadel za 3:0. Čez šest minut se je med strelce vpisal Perrotti. Končni rezultat pa je z drugim zadetkom na tekmi postavil Bacca in Španci so se zanesljivo uvrstili v skupinski del Evropske lige.

FIORENTINA 0:1 GRASSHOPPERS
Ben Khalifa 41.
Josip Iličić (Fiorentina) je v igro vstopil v 48. minuti.

Fiorentina je v Firencah izgubila proti švicarskemu Grasshipperju, vendar so si Italijani izborili evropsko jesen zaradi zmage na prvi tekmi, ki so jo dobili z 2:1. Trener Montella je Josipu Ililiću ponudil priložnostv 2. polčasu.

SPARTAK MOSKVA 2:4 ST. GALLEN
Ozbiliz 1., Movsisyan 83.; Karanović 17., 32., Rodriguez 36., Janjatović 88.
Džengis Čavušević (St. Gallen) je poškodovan.
Naprej St. Gallen s 5:3.

Švicarski St. Gallen je brez pomoči poškodovane Čavuševića v Moskvi pripravil senzacijo, saj so s 3:1 premagali Spartak. Na srečanju so v prvem napadu preko Ozbiliza povedli domači, vendar so Švicarji v obdobju od 17. do 36. minute priredili preobrat in tekma je bila odločena. V tem času je Karanović dosegel 2 zadetka, enega pa se je veselil Fernandes. Nekaj upanje je v 83. minuti domačim prinesel zadetek Movsisyana. Gostje pa so vse dvome o zmagovalcu razrešili v 88. minuti, ko je zadel Janjatović.

Žreb skupinskega dela Evropske lige bo v petek ob 13. uri.