V soboto 7.1.2023 se je v velenjski Rdeči dvorani odvijal močan mednarodni futsal turnir, ki ga je organiziral Anel Jahić ob pomoči Korektbau gradbenih storitev, AD-FRONS fasaderstva, Mestne občine Velenje in Rdeče dvorane Velenje. Turnirja se je udeležilo 24 ekip z območja Slovenije, Avstrije, Italije, Hrvaške ter Bosne in Hercegovine. Dogodek se je začel ob 8. uri zjutraj in se zaključil okrog 22. ure zvečer, po končani finalni tekmi. Privabil je tudi številne gledalce in navijače, ki so zapolnili tribune Rdeče dvorane Velenje in poskrbeli za dobro vzdušje.

Na omenjenem turnirju ni manjkalo niti znanih nogometašev, ki so velik pečat pustili na slovenskih nogometnih zelenicah. Za moštvo Korektbau Velenja sta igrala denimo Jaka Bizjak, ki je še jeseni nastopal v 2. SNL za Aluminij, in Mirnes Šišič, nekdanji reprezentant Slovenije, za katero je zbral 15 nastopov in ob tem dosegel tudi dva zadetka. Član ljubljanskega moštva TTG/BV7 je bil Amir Dervišević, prav tako nekdanji slovenski reprezentant in dolgoletni vezist Maribora, s katerim je osvojil vse možne lovorike in z njim zaigral tudi v elitni ligi prvakov.

Ekipe so bile najprej razporejene v posamezne skupine, iz katerih so nato najboljša moštva napredovala v izločilne boje. V končnem velikem finalu turnirja sta se pomerili ekipi MI-JAM in TTG/BV7. Slednja je bila uspešnejša s skupnim rezultatom 5:2, kar pomeni, da so Dervišević in soigralci domov odnesli denarno nagrado v višini 2000 evrov in pokal za najboljšo ekipo turnirja. Mnogi bi pričakovali, da bo za najboljšega posameznika celotnega dne razglašen prav Dervišević, ki pa ga je v tem pogledu malenkostno zasenčil njegov moštveni soigralec Saša Kovačević. Slednji je v finalu zabil klasični hattrick, s katerim si je prislužil MVP naziv celotnega turnirja.

Turnir je privabil številne gledalce, ki so poskrbeli za dobro vzdušje.
Jaka Bizjak je s svojo ekipo Korektbau Velenje izpadel v četrtfinalu.
Amir Dervišević je dosegel čudovit zadetek na polfinalni tekmi, ki je bil hkrati odločilen za napredovanje v finale.
Ekipa TTG/BV7 je v velikem finalu s 5:2 premagala moštvo MI-JAM
Naloži več novic od Urban Podvratnik
Naloži več novic iz Drugo

Poraz slovenske futsal reprezentance

Slovenska futsal reprezentanca je današnjo tekmo proti Češki izbrani vrsti izgubila z rezu…