V Celju sta se nocoj srečali moštvi Triglava in Celja. Celjani z Olimpijo bijejo bitko za prvaka, Kranjčani pa si želijo obstanka že po rednem delu prvenstva. Triglav je šokiral že v 2. minuti, ko je Milan Milanović poskrbel za zgodnje vodstvo. Po predložku Martena Wilmotsa je z glavo ugnal Matjaža Rozmana. Celje je po prejetem zadetku sicer nizalo napade na gol gostov, kljub velikanski posesti (71:29) pa do izenačenja v prvem polčasu niso prišli.

So pa Celjani uspeli zadeti v drugem polčasu. Gašper Koritnik je izenačil že po 10 sekundah, ko je Arka premagal med nogami. Še eno priložnost so imeli Celjani v 52. minuti, a jo je zapravil Vizinger. Kar ni uspelo gostiteljem, je uspelo Triglavanom, ko je Žan Rogelj v 55. minuti poskrbel za novo vodstvo.

Vseeno pa so Celjani izenačili še drugič. Po podaji Lotriča je bil v 64. minuti uspešen Advan Kadušić.

Izid se do konca tekme ni več spremenil, čeprav se je v 86. minuti Vizinger znašel sam pred vratarjem Arkom. Obe moštvi sta se tako morali zadovoljiti s točko.

Naloži več novic od Timotej Prosenc
Naloži več novic iz Drugo

V Nemčiji bo pravico delil tudi Vinčić

Evro pska nogometna zveza (UEFA) je sporočila seznam sodnikov, na katere računa med 14. ju…