Celjani so s sobotnim remijem v štajerskem derbiju z Mariborom storili nov pomemben korak k obstanku v ligi. Kljub vsemu pa rumeno-modri tudi zaradi dejstva, ker so Novomeščani v zadnjih dveh krogih vknjižili štiri točke, še niso povsem mirni, saj Krka zaostaja šest točk, Koprčani pa bodo v zadnjih štirih krogih lovili pet točk zaostanka.


Zasedbo celjskega stratega Roberta Pevnika, ki je v šestih tekmah na klopi grofov še neporažen, čakajo še štirje pomembnih ligaški obračuni, zato v celjskem moštvu tudi po neodločenem izidu z Mariborom ne želijo razmišljati o pokalnem obračunu, ki ga bo konec maja gostila koprska Bonifika: “Nedvomno smo vsi skupaj zelo veseli, da smo se v obdobju po prihodu novega trenerja rezultatsko in tudi mentalno dvignili, kar se pozna tudi na naših rezultatih. Smo v dobri seriji uspešnih tekem, a pred nami je še kar nekaj dela. Naš cilj je znan – moramo si zagotoviti obstanek. Čaka nas tudi pokalno finale, a o tej tekmi zaenkrat še ne razmišljamo. V naših mislih so le štiri izredno pomembne ligaške tekme, kjer moramo vknjižiti čim več točk,” je za klubsko spletno stran poudaril Matic Kotnik.

Korošec v golu Celja je zaradi težav s poškodbo izpustil uvodnih deset tekem letošnje sezone, v 22 tekmah pa je že devetkrat zaklenil svojo mrežo, nazadnje prav v soboto, ko sicer proti nerazpoloženim Mariborčanom ni imel pretiranega dela. Zato pa je dolgoletni vratar Celja svoje soigralce pohvalil za trud in borbenost: “Z izkupičkom na tej tekmi smo zadovoljni, še posebej ob dejstvu, da je Maribor na vse načine želel priti do treh točk. Znova smo prikazali dobro predstavo, vseskozi bili borbeni, agresivni in organizirani. To je naš recept, ki se ga skušamo v največji meri držati v zadnjem obdobju, zaenkrat vidimo, da nam to dobro uspeva.”

Celjane že v petek čaka gostovanje v Zavrču, z zmago bi lahko grofje skočili vse do petega mesta, tudi pred Haložane: “V tem trenutku so vse naše misli usmerjene v prvenstvo, kjer si želimo čim prej zagotoviti obstanek. Z morebitnimi novimi točkami bi bil ta cilj še korak bližje, zato moramo narediti vse, da pridemo do močno želene zmage.”

  • Ajaxov talent podpisal za Celje

    Nogometni klub Celje je z navdušenjem naznanil podpis pogodbe z Jahnoahom Markelom, 21-let…
  • Zmaji dobili novega člana

    Nogometni klub Olimpija je okrepil svoje vrste z novim igralcem. Gre za 23-letnika iz Nemč…
  • Znani so pari za sezono 2024/25

    Danes ob 12:00 je na sedežu Nogometne zveze Slovenije potekal žreb parov za sezono 2024/25…
Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od Peter Dominko
Naloži več novic iz Prva Liga

Dodaj odgovor

Poglejte še

Toča odpihnila konec, Mura pa zmago: čarno-bejli še naprej v začaranem krogu

Murska Sobota, Fazanerija – Čeprav so se muraši po dveh porazih v prestolnici prvič v sezo…