Zadnji obračun dvanajstega kroga, s katerim se je zaključila uvodna tretjina Prve lige Telekom Slovenije, se je zaključila z zmago Maribora. Vijoličasti so se veselili še pete letošnje zmage, za katero pa so se morali pošteno potruditi, saj so Krčani v odličnem vzdušju odlično kosali s favoriziranim tekmecem in tudi hitro povedli, v polno je meril Luka Štefanac.


Gostje so v nadaljevanju obračunu izid preobrnili v svojo korist, najprej je izenačil Marko Šuler, sredi drugega polčasa je bil uspešen še Dare Vršič, v izdihljajih obračuna pa je tri točke Maribora potrdil Gregor Bajde. Kljub porazu je bil s predstavo svojih varovancev zadovoljen tudi Tomaž Petrovič. “Mariboru čestitam za zasluženo zmago. Sem zelo zadovoljen, ponosen na svoje fante, ki so danes pred televizijskimi kamerami odigrali odlično tekmo in so dali svoj maksimum. Igrali smo proti Mariboru, ki je lani igral Ligo prvakov, mi pa drugo ligo. Njihov proračun je tridesetkrat večji in to je povsem drug svet. Kljub temu smo se skušali čimbolje pripraviti, v tekmo smo šli samozavestno in menim, da smo tudi taktično odigrali zelo dobro,” je po tekmi priznal krški strateg, ki je po sedmem porazu sezone iskreno priznal, da se je v nadaljevanju na igrišču poznala tudi velika razlika v kvaliteti: “V igri pa ogromna razlika, Maribor ima veliko kvalitete, tako da smo imeli težave pri organizaciji igre, za kar smo vedeli že prej. Na sredini terena smo se težko kosali, dobili smo dva nesrečna gola. Ob koncu tekme smo precej tvegali s tem, da smo v igro poslali več napadalcev, kar je pomenilo, da smo do zadnjih sekund dihali za točke, a smo žal prejeli še tretji gol. Pohvalil bi tudi vzdušje, ki smo ga pogrešali en mesec.”

Foto: Jure Banfi
“Ponosen sem na svoje fante, ki so danes pred televizijskimi kamerami odigrali odlično tekmo.” (Foto: Jure Banfi)

Po koncu obračuna so si v taboru Maribora pošteno oddahnili, podobno je bilo tudi pri gostujočem trenerju Krunoslavu Jurčiću, ki je po tekmi priznal, da je svoje igralce pripravljal tudi na scenarij, v katerem bi povedla domača enajsterica: “Na Krško smo se pripravljali kot na vse ostale ekipe, gledal sem skoraj vse njihove tekme. Krško ima določeno energijo in ta prihaja z dejstvom, da si prišel iz nižjega ranga v prvo ligo, kjer igraš proti najboljšim moštvom v državi. V takih trenutkih dajo igralci celo več kot bi sicer dali. Pripravili smo se tudi na scenarij, če domačini povedejo. To se je tudi zgodilo, nato pa sem vztrajal pri potrpežljivosti.”

Če je Jurčić v sredo, po debiju v Ljudskem vrtu, še nekoliko grajal vzdušje v domačem hramu nogometa, je tokrat pohvalil odlično vzdušje na Stadionu Matije Gubca: “Takšnega vzdušja že dolgo nisem videl in po mojem mnenju je to tisto, kar navdihuje igralce Krškega. Poleg tega bi dodal, da je navijal celoten stadion in ne zgolj organizirani navijači. To nogomet potrebuje, ravno tako vsak slovenski klub. Dejal bi, da je bilo to vzdušje zelo pozitivno presenečenje.”

Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od Mirsad K. Čavalić
Naloži več novic iz Prva Liga

Dodaj odgovor

Poglejte še

Matko se bo ponovno preizkusil na tujem

Aljoša Matko je zaključil z epizodo v Celju in se drugič v karieri podaja na tuje. V zamen…