Andraž Kirm je imenitno pričel novo sezono, njegov Groningen je namreč v uvodnem krogu nizozemskega prvenstva v gosteh s 4:1 premagal NEC Nijmegen. Slovenski reprezentant je odigral celotno srečanje in v statistiko dodal zadetek in podajo, “ponos severa” je tako po visoki zmagi zasedel sam vrh lestvice.

Nekdanji član Slovana, Domžal in Wisle je 27. minuti po lepem zaključku, z lob udarcem vodstvo povišal na 2:0, tik pred koncem rednega dela igre pa je asistiral še pri zadnjem zadetku, ko se je med strelce vpisal 16-letni debitant Richairo Živković. Tim Matavž je zmago PSV-ja, ki je s 3:2 premagal ADO Den Haag, spremljal iz klopi za rezervne igralce.

Zadetek Andraža Kirma za 2:0 (1:45) in asistenca za 4:0 (6:20)