Ena štirih odigranih tekem na prvi oktoberski dan je bila odigrana tudi v Ajdovščini, kjer so nogometaši Primorja tretjič gostili zasedbo iz Novega mesta. Na njunih minulih dveh tekmah pri sinovih burje, so se popolnega izplena veselili dolenjski Farmacevti. Tokrat je šlo vse skupaj malo drugače, saj si tudi prevetreno Primorje želi znova med najboljše v ligi.

• Ajdovščina: PRIMORJE – KRKA 2:2 (1:1) Zavnik 12′, Gulič 78′ ; Marcius 13′, Kapitanović 70′

Odličen začetek in srečen konec, bi lahko zapisali za to tekmo. Domače je s svojim drugim golom v vodstvo popeljal Matic Zavnik. Le minuto kasneje je za izenačene poskrbel 25-letni Celjan v dresu Krke Matic Marcius s svojim četrtim golom sezone. Svoj drugi gol sezone je nato dvajset minut pred iztekom časa, ter za preobrat na tekmi poskrbel Dino Kapitanović. Veselje Krke je trajalo le osem minut, ko je za izenačenje in končni izid poskrbel Mark Gulič, ki je le dvajset minut po vstopu s klopi zabil svoj tretji gol sezone. Na koncu je Primorje prišlo do petega neodločenega izida sezone, Krka pa tudi po 10 krogih ne pozna poraza.