Maribor je v Turčiji, kjer se je tekma odigrala na nevtralnem terenu prišel do lepe in zaslužene zmage nad Belorusi in si tako zagotovil napredovanje v drugi krog kvalifikacij za Ligo prvakov.


Mariborčani so hitro zaigrali v visokih obratih in nizali priložnosti eno za drugo, nagrada pa je prišla že zelo zgodaj. V 12. minuti je lepo podajo Repasa izkoristil Baturina, ki je z roba kazenskega prostora, tudi ob pomoči nasprotnega vratarja, zadel za vodstvo. Še naprej so se vrstile priložnosti, Maribor je želel zadeti še drugič in to jim je uspelo v 56. minuti, ko je znova lepo globinsko podajo, tokrat Božića, izkoristil Baturina. Mariborčani so se po drugem zadetku malo umirili in kontrolirali potek srečanja. Do konca tekme so si oboji pripravili še nekaj priložnosti, a blizu zadetka več nismo bili.

Maribor se je tako popolnoma zasluženo uvrstil v drugi krog, kjer jih sedaj čaka malo težji nasprotnik. Že prihodnji teden jih čaka obračun z moldavskim Šerifom iz Tiraspola.

Shakhtyor Soligorsk – NK Maribor 0:2 (0:1)

Baturina (12′, 56′)

Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od M. Š.
Naloži več novic iz Liga prvakov

Dodaj odgovor

Poglejte še

Hud poraz graškega dvojca na Norveškem

Avst rijski prvak Sturm je že na prvi tekmi zadnjega kvalifikacijskega kroga za uvrstitev …