Tudi Safet Hadžić se ne more več pohvaliti, da je neporažen na klopi Olimpije. Ljubljančani so namreč še tretjič to sezono morali priznati premoč Velenjčanom. Knapi so v štirih tekmah zmajem dovolili zgolj točko, sami pa so jih v svojo zbirko dodali kar deset, kar znaša več kot četrtino vse osvojenih točk.


Čeprav so si zeleno-beli v 90 minutah igre pripravili več strelov, pa so se nogometaši Rudarja vnovič izkazali z učinkovitostjo, s katero so prekinili več kot tri tekme dolg strelski post. Dominik Glavina in John Mary sta ljubljansko barko načela v razmaku dobre minute, v 35. minuti pa jo je s pravim izstrelkom dokončno razbil in potopil Marko Iharoš. Nekdanji mladinec zagrebškega Dinama je najprej izigral Andraža Kirma, nato pa silovito sprožil z razdalje 30 metrov in s strelom v zgornji levi kot matiral v tem primeru nemočnega Roka Vodiška.

V drugi minuti nadaljevanja so knapi že vodili s 4:0, sramoten poraz pa sta zatem le preprečila Issah Abass in Danijel Miškić. Velenjčani so si s šele tretjo zmago verjetno že priigrali obstanek v prvoligaški konkurenci.

  • Ajaxov talent podpisal za Celje

    Nogometni klub Celje je z navdušenjem naznanil podpis pogodbe z Jahnoahom Markelom, 21-let…
  • Zmaji dobili novega člana

    Nogometni klub Olimpija je okrepil svoje vrste z novim igralcem. Gre za 23-letnika iz Nemč…
  • Znani so pari za sezono 2024/25

    Danes ob 12:00 je na sedežu Nogometne zveze Slovenije potekal žreb parov za sezono 2024/25…
Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od Peter Dominko
Naloži več novic iz Prva Liga

Dodaj odgovor

Poglejte še

VIDEO: Ajdovci priznali premoč romunskemu prvoligašu

Nogometaši Primorja so na Rogli odigrali prvo poletno pripravljalno tekmo. Nasprotnik je b…