Za tretjeligaši so tekme drugega kroga. V 3. SNL sever tokrat večjih presenečenj ni bilo, Mariborčani, Dravograjčani, Ravenčani in Celjani pa so po dveh krogih moštva, ki imajo na svojem računu popoln izkupiček šestih točk. Najvišje zmage so se znova veselili Mariborčani, ki so Lenart odpravili s kar 6:1.

Moštvo iz Slovenske Bistrice tudi po drugem krogu ostaja brez točk, saj so tokrat izgubili na gostovanju v Dravogradu. Favorizirani domačini ob odsotnosti nekaterih nogometašev niso prikazali najboljše predstave, saj so si ob številnih napakah pripravili bolj malo pravih priložnosti, do zadetka za zmago pa so prišli v 82. minuti, ko so gostje v kazenskem prostoru nepravilno zaustavili Tilna Stefanovića, strel z bele točke pa je uspešno izvedel Borut Pušnik. Dravograjčani tako ostajajo popolni, ravno tako kot še en koroški tekmec, ravenski Fužinar, ki je slavil na gostovanju v Šmarju pri Jelšah. Domači so sicer kar dvakrat povedli, v 36. minuti je najprej zadel Jure Drofenik, a so se Korošci vrnili sedem minut zatem, ko je enajstmetrovko izkoristil Denis Kovačić in postavil tudi izid polčasa. Z zadetkom Damjana Mauherja so Šmarje znova povedle, a je Ravenčanom v vsega treh minut uspel popoln preobrat. V 68. minuti je izenačil Gregor Ovčar, v 70. minuti pa so gostje prišli še do druge najstrožje kazni, ki jo je izkoristil izkušeni Boštjan Grizold in Fužinarju zagotovil nov komplet treh točk.

Znova so bili uspešni tudi Mariborčani, ki so v Športnem parku Tabor gostili nogometaše AjDAS Lenarta. Tudi tokrat so se mariborski mladci veselili nove visoke zmage. Vijoličasti so povedli po petih minutah igre, ko je Srečko Brumen premagal lastnega vratarja Uroša Poljanca, sicer nekdanjega člana mariborskih mladinskih selekcij. Slednji je moral žogo drugič iz svoje mreže pobrati v 34. minuti, ko je vodstvo povišal Alen Ploj, do odhoda na odmor pa sta tekmo z zadetkoma odločila Rok Sirk in Matic Črnic. V drugem polčasu so padli še trije zadetki, a vsi trije v zaključku srečanja, ki si ga je ogledalo okrog 300 gledalcev. Za Maribor je dvakrat zadel Sven Dodlek, končni izid srečanja pa je po strelu z enajstih metrov postavil Miha Čuček in dosegel častni zadetek za goste.

Rogatčani, ki so v prvem krogu doživeli visok poraz z drugo ekipo vijoličasti, so tokrat gostovali v mariborski občini, pri Malečniku. Maščevanje je igralcem Mons Claudiusa uspelo, saj so se domov vrnili z zmago, čeprav je Malečnik povedel že v četrti minuti tekme, ko je iz najstrožje kazni zadel Roki Škofič. Gostje so izid preobrnili še pred koncem prvega dela igre, v 34. minuti je najprej zadel Dejan Polajžer, goste pa je v vodstvo v 43. minuti povedel Matic Ogrinc, izid pa se do konca srečanja ni več spremenil. Monsi so tako prišli do prvih treh točk, Malečnik pa z ničlo ostaja na dnu razpredelnice. Brez točk je po dveh krogih tudi Šentjur, ki je tokrat gostoval na Koroškem, pri prevaljskem Korotanu, ki se je veselil zanesljive zmage. Domači so povedli v zadnjih minuta prvega polčasa, ko je mrežo gostujočega vratarja Mihe Zdovca načel Anže Pečnik. Gostje, ki so v Prevalje pripotovali zgolj z enajsterico nogometašev, so v drugem polčasu klonili še dvakrat, v 75. in 87. minuti pa se je pod oba zadetka podpisal Tim Kűzma, ki za Korotan igra kot posojen nogometaš Roltek Doba.

Največje presenečenje prvega kroga 3. SNL sever je zagotovo predstavljal poraz ptujske Drave v Podvincih. Četa trenerja Franca Fridla je tokrat na domačem igrišču gostila Radeljčane, ki so se Ptujčanom dobro upirali. Ptujčani so namreč povedli šele v 59. minuti, ko je zadel Niko Tisaj, slednji pa je v 72. minuti postavil tudi končni izid srečanja. V dresu Drave je nastopil tudi Nastja Čeh, ki se je pred dnevi vrnil v matični klub. V nedeljskem popoldnevu je bila odigrana le ena tekma, Podvinci so doma gostili celjski Šampion. Obe ekipi sta v prvem krogu slavili, tokrat pa so tri točke odšle v Celje, saj gostje slavili z izidom 1:2. Gostje so povedli tik pred odhodom na odmor, potem ko je zadel Bojan Djuranović. Podvinčani so izid poravnali v deveti minuti nadaljevanja, ko je zadel Branko Lah, a se gostje niso predali in so že sedem minut kasneje znova povedli, zadel je Tomaž Kidrič. Šampion je sicer srečanje končal z igralcem manj, saj je bil v drugi minuti dodatka izključen Miha Korošec, nekdanji član Nafte in Celja.