Medtem ko je bitka Ilirije in Brežic praktično že odločena, bo zmagovalec v dvoboju prvaka zahodne in vzhodne skupine 3. SNL znan v sredo, po povratni tekmi v Beltincih, saj srečanje v Goriških Brdih ni ponudilo zmagovalca.

Kvalifikacije za popolnitev 2. SNL – prva tekma. Sodnik: Andrej Žnidaršič.
Vipolže: Igrišče NK Brda, 400 gledalcev.
BRDA 0:0 LUŠT BELTINCI

Rdeči karton: Tribušon (73′ – Brda)

Brda: Mavrič, Jazbar, Kodermac (89′ Krasniqi), Žižmod, Rijavec, Grudina, Tribušon, Debenjak (75′ Simčič), Simčič Zuljan (89′ Batič), Filej, Terziev. Trener: Mitja Kristančič.
Beltinci: Küzma, Zlatar, Horvat, Šnajder, Hartman (86′ Krauthaker), Smodiš, Kosi, Botjak, Sreš (89′ Kelenc), Kovač (76′ Maroša), Tkalec. Trener: Štefan Škaper.

“Prvi polčas” Brd in Beltincev se je odvil brez zadetkov, gledalci v Vipolžah, med njimi je bilo tudi precej pristašev gostujočega kluba, pa so spremljali izenačen in trd boj varovancev trenerjev Mitje Kristančiča in Štefana Škaperja. Prvi polčas ni prinesel kaj prida priložnosti, omeniti velja zgolj poskus Mitje Botjaka, ki je s precejšnje razdalje v 11. minuti sprožil v domačega vratarja Mateja Mavriča.

Prekmurci so zapretili tudi v uvodu nadaljevanja, ko je v tretji minuti, po predložku iz kota, z glavo sprožil Jernej Tkalec, a je poskus s 30 zadetki najboljšega tretjeligaškega strelca sezone zaustavil že omenjeni Mavrič. Uvod drugega polčasa je pripadel gostom, a brez priložnosti niso bili niti Brici. Po dobri uri igre so namreč gostitelji nevarno zapretili, a je zadetek na gol črti preprečil Mitja Kosi. Dobrih 15 minut pred koncem je domača zasedba ostala z deseterico na igrišču, saj je sodnik Andrej Žnidaršič domači desetici, Patriku Tribušonu, po drugem rumenem kartonu pokazal predčasno pot v slačilnico. Beltinčani so z igralcem več zaigrali še napadalneje, a si resnejše priložnosti niso uspeli pripraviti, zato pa je bilo vroče pred golom izkušenega Stanislava Küzme, a je Rok Grudina zgolj za las meril mimo beltinskih vrat.

Tako je ostalo pri izidu 0:0 in o potniku v drugoligaško druščino bo odločala sredina tekma v Beltincih, kjer se lahko nadejamo novega praznika.

Naloži več novic iz 2. liga

Beltinci po porazu Nafte še bližje prvemu mestu

Dravinja je včeraj, ob 17.00 uri, gostila Beltince. Gostje so na tekmi 25. kroga v 2. SNL …