Petkov večer je bil namenjen tudi začetku šestega kroga 2. SNL. V Šenčurju sta se pomerili zadnjeuvrščeni ekipi lige, Šenčur in Tolmin, ki sta bili po petih krogih še brez zmage. Kompleta treh točk so si želeli v obeh taborih, a tudi tokrat ni bilo veselja, saj se je obračun razpletel brez zadetkov. V sobotnem popoldnevu so bile odigrane tri tekme, najzanimivejša na Ptuju, kjer sta se v pokalni reprizi pomerila Triglav in Drava, ki je morala tokrat priznati premoč, saj so se zmage veselili Kranjčani. Obračuna v Kranju in Veržeju, kjer sta gostovala Dob in Aluminij, sta se razpletla brez zmagovalca. V nedeljo, v zadnji tekmi kroga, se je obračun Radomelj in Ankarana zaključil z visoko zmago domače čete. Radomljani, ki so po porazu Drave še edino neporaženo moštvo lige, so po zmagi s 3:0 povišale prednost na vrhu lestvice.

V obračun je bolje krenila domača zasedba, ki je zaradi kazni po nedeljski izključitvi v Kidričevem ni vodil trener Brane Pavlin, medtem ko je gostujoči strateg David Kanalec v svoji zasedbi pogrešal tri pomembne člene. Brata Sokanović nista smela zaigrati zaradi prepovedi igranja, Bobana Kucalovića pa ni bilo zaradi poroke. Šenčurjane je v 17. minuti v vodstvo popeljal Ervin Jogić, ki se je veselil letošnjega prvenca. Ko se je že zdelo, da bodo Primorci na odmor odšli z zaostankom, je minuto pred koncem na sceno stopil Valentin Mrak, ki se je podobno kot prej Jogić, prvič v sezoni vpisal med strelce. Nasprotnika sta tako v nadaljevanje krenila z istega izhodišča, v drugi polčas pa so bolje vstopili gostje, saj so preko Valdrina Kadrije, ki se je poleti v Tolmin preselil iz Ajdovščine, prešli v vodstvo. A to je bilo zgolj kratkotrajno, saj so gostje izid poravnali vsega pet minut kasneje, ko se je prvega zadetka po povratku v staro jato veselil Enes Rujović, še donedavnega nogometaš Krškega. Šenčur tako tudi po šestem krogu ostaja na devetem mestu, Gorenjci so zbrali tri točke, Tolmin pa je s točko manj še vedno na dnu razpredelnice.

Ptujčani in Kranjčani so se pomerili še drugič po sredi, ko so se po enajstmetrovkah napredovanja v četrtfinale Pokala Slovenije veselili nogometaši Drave. Tokrat je bilo drugače, saj so se prve zmage v sezoni veseli nogometaši Triglava, ki so Dravi zadali prvi letošnji poraz. Prvi polčas sicer ni ponudil veliko dobrega nogometa, prvi so v 24. minuti zapretili domači, a je gorenjska vrata po strelu Roka Kidriča rešila leva vratnica. Gostje so odgovorili že v naslednji minuti, ko je Ajlec odbil strel novinca Danijel Jurišića, odbite žoge pa za hrbet domačega vratarja ni uspel pospraviti niti Gašper Udovič. Ko je že kazalo, da bosta ekipi na odmor odšli z začetnim izidom, je sodnik Matej Jug v 43. minuti pokazal na belo točko, saj je David Tomažič Šeruga v kazenskem prostoru igral z roko. Zanesljivi izvajalec najstrožje kazni je bil izkušeni Vlado Šmit. Vodstvo je očitno Kranjčanom dalo dodatne energije, saj so v drugem polčasu zadeli še dvakrat. V 58. minuti je po samostojni akciji vodstvo gostov podvojil že omejeni Jurišić, ki je po prodoru zadel po lepem diagonalnem strelu. Zmago je pet minut zatem potrdil še Aleš Poplatnik, ki je izkoristil zmedo v domači obrambi in tudi s pomočjo enega od ptujskih branilcev postavil končnih 0:3.

V Kranju so gostovali Dobljani, ki so ob polčasu že vodili z dvema zadetkoma prednosti, na koncu pa so se morali zadovoljiti s točko. Zarica je že po desetih minutah igre zaostajala za dva zadetka, četa trenerja Damirja Šabotića je v sedmi minuti povedla z zadetkom Domna Peleta, tri minute zatem je bil Ajdin Mulalić premagan še drugič, prednost Doba je povišal Gregor Čretnik. Uporni Gorenjci se kljub zaostanku niso predali, saj so se v drugem polčasu vrnili v igro. V 58. minuti je zaostanek Zarice znižal David Frelih, ko so se Dobljanom počasi že nasmihale tri točke, pa je na sceno stopil še romunski vezist Andrei Blejdea, sicer posojeni nogometaš Domžal, in v 87. minuti izid izenačil na 2:2. Kranjčani so tako osvojili še šesto točko v sezoni, medtem ko jih ima Dob devet.

Največ zadetkov je padlo v Veržeju, kjer je dobrih 300 gledalcev videlo kar šest zadetkov. Prleki so povedli že v tretji minuti obračuna gostujočega vratarja Luko Janžekoviča premagal Luka Petek. Kidričani so izenačili po pol ure igre, ko je po predložku iz kota zadel izkušeni Sandi Čeh, 1:1 pa je bil tudi izid prvega polčasa. Gostje so nadaljevanje odprli bolje in po preobratu povedli v 61. minuti, ko je bil po podaji Denisa Vezjaka natančen Lovro Bizjak, a so se domači hitro vrnili v igro in minuto zatem izenačili preko Mitje Mauka. Zadetek je v gostujočem taboru sprožil precej protestov, saj je sodnik Iztok Gornjak po signalizaciji prvega pomočnika Francija Pavliča zadetek najprej razveljavil, nato pa vseeno priznal. Sledil je nov zadetek domačih, saj so Veržejci v 68. minuti še drugič v tekmi povedli, uspešen je bil Borut Lukač. A to še ni bilo vse, dinamičen drugi polčas je ponudil še en zadetek, po strelu Bizjaka so zadetek pripisali domačemu vratarju Mateju Andrejču. Prleško-štajerski obračun se je tako končal z delitvijo točk, Aluminij je osvojil še deveto, Veržej pa je pri šestih točkah.

V zadnji tekmi šestega kroga 2. SNL so se nove, še četrte zmage v sezoni veselili Radomljani, ki so v najzanimivejšem obračunu kroga na domačem igrišču gostili Ankarančane. Uvod srečanja ni ponudil pravih priložnosti, po dobrih dvajsetih minutah igre pa so bili domači blizu vodstva. Robi Jakovljević, ki je v dosedanjem poteku sezone zabil dva zadetka, je sprožil s 25 metrov, goste pa je rešila desna vratnica. Primorci so odgovorili po pol ure igre, Matic Reja je streljal z roba kazenskega prostora, a se je z odlično parado izkazal vratar Vjekoslav Andrić. Nato pa 38. minuta in vodstvo Radomelj, ki so izpeljale hitro akcijo po levi strani, eden od gostujočih branilcev je žogo izbil na nogo Anžeta Zorca, ki je pred golom zaposlil Gajića, ta pa je najprej z igre vrgel enega od čuvajev in z desetih metrov zaključil v spodnji desni kot ankaranskih vrat. Posojeni napadalec Olimpije je bil v 44. minuti uspešen še drugič. Po dolgi podaji Matica Zupanca je Luka Badžim žogo nerodno izbil v kot, iz katerega je podal Dušan Stoiljković in na bližnji vratnici našel Gajića, ki je z glavo povišal domačo prednost. Varovanci trenerja Dejana Djuranovića so bolje odprli tudi nadaljevanje, ko so v 51. minuti zapretili preko Stoiljkovića, ki pa je po predložku Denisa Lidjana z glavo nastreljal vratarja Paala. V 56. minuti so poizkušali tudi gostje, Nik Mršić je pomeril z velike razdalje, vendar je žoga zgrešila okvir vrat. Sledilo je nekaj mirnejših minut, v 75. minuti pa je imel Gajić priložnost za hat-trick, a je po prodoru po levi strani igrišča meril mimo bližnje vratnice. Dve minuti zatem je dve izredni priložnosti zapravil še Stoiljković, bolje povedano, dvakrat se je izkazal gostujoči vratar Matej Paal. Najprej je odbil strel Srba z roba kazenskega prostora, nato pa se je izkazal še po strelu z glavo, ko je Stoiljković s sedmih metrov meril v spodnji levi kot. Kljub temu pa je moral Paal v 86. minuti še tretjič po žogo v svojo mrežo. Po hitri akciji je Gajić na desni strani našel kapetana Igorja Barukčića, ki je izkoristil višek prostora in s četrtim zadetkom v sezoni postavil končni izid 3:0, s katerim so Radomljani povečali prednost na vrhu lestvice.

Pari šestega kroga 2. SNL:
ŠENČUR 2:2 TKK TOLMIN
Jogić (17′), Rujović (65′); Mrak (44′), Kadrija (60′)
DRAVA PTUJ 0:3 TRIGLAV KRANJ
Šmit (43′ pen), Jurišić (58′), Poplatnik (63′)
ZARICA KRANJ 2:2 ROLTEK DOB
Frelih (58′), Blejdea (87′); Pele (7′), Čretnik (10′)
FARMTECH VERŽEJ 3:3 ALUMINIJ
Petek (3′), Mauko (62′), Lukač (68′); Čeh (29′), Bizjak (61′), Andrejč (77′ ag)
KALCER RADOMLJE 3:0 ANKARAN
Gajić (38′, 44′), Barukčić (86′)

Naloži več novic iz 2. liga

Beltinci po porazu Nafte še bližje prvemu mestu

Dravinja je včeraj, ob 17.00 uri, gostila Beltince. Gostje so na tekmi 25. kroga v 2. SNL …