Nogometaši Krke so se včeraj preselili v Strunjan, kjer bodo bivali vse do petka. Četa trenerja Andreja Kastrevca bo v petih dneh odigrala kar tri pripravljalna srečanja, prvo je bilo odigrano že včeraj. Obračun z Zrinjskim, ki bo v nadaljevanje krenil z drugega mesta ligaške razpredelnice, se ni razpletel po željah Dolenjcev.

Moštvo iz Mostarja, ki smo ga pred leti podrobneje spoznali kot nasprotnika Maribora v kvalifikacijah za ligo prvakov, je v novomeško mrežo pospravilo kar pet zadetkov. Moštvo stratega Vinka Marinovića je v Novigradu dolenjskega prvoligaša ugnala z izidom 5:2. Mostarčani so prvi polčas dobili z dvema zadetkoma prednosti, dvakrat so bili uspešni tudi v nadaljevanju, nakar so se z dvema zadetkoma v zadnji četrtini dvoboja prebudili tudi Novomeščani, a je bilo za preobrat prepozno. Visoko poraz je v zadnji minuti srečanja z zadetkom za 5:2 potrdil Tomislav Tomić. Zrinjski, ki je v osemnajstih krogih državnega prvenstva prejel vsega sedem zadetkov, se bo tekom priprav v hrvaški Istri srečal še s Celjem.

Krka se bo v sredo v Kopru pomerila s Tolminom, v petek bo nasproti stalo še vodilno moštvo 2. SNL – Radomlje.

KRKA 2:5 ZRINJSKI MOSTAR