Zavrčani so izgubili še drugo srečanje v sklopu priprav na Malti. Po varšavki Legii, ki je Haložane ugnale z izidom 7:0, je bil od varovancev trenerja Ivice Solomuna močnejši še Terek s čečenskega Groznyja, ki tekmuje v ruski Premier ligi.

Že začetek srečanja ni minil po željah Zavrčanov, saj so Rusi hitro povedli. Po metu z avta si je v lastnem kazenskem prostoru veliko napako privoščil Cvek, kar je izkoristil pozorni Kanu in žogo ob statični obrambi Zavrča pospravil za hrbet Kovačića. Pri drugem zadetku je nespretno posredoval prav hrvaški vratar. Po levi strani je krenil Kadirov, sprožil v bližnji kot, žoga pa se je pod nespretnim Kovačićem nekako skotalila čez gol črto. Z izidom 2:0 sta ekipi odšli tudi na odmor, Haložani pa tudi v nadaljevanju niso uspeli odbiti ruskih napadov. Sredi drugega polčasa so v kratkem razmaku Rusi zabili še dva zadetka. Na 3:0 je po predložku s kota povišal Semenov, ki je žogo tudi s pomočjo Rogača preusmeril v završko mrežo. Le nekaj minut kasneje pa so nogometaši Tereka na lahek način prišli še do četrtega zadetka. Višek prostora na levi strani je izkoristil Grozav, ki je Kovačića matiral s strelom v daljši kot. Završki poraz je v izdihljajih obračuna omilil slovaški napadalec Filip Duriš.

Haloška zasedba se v domače kraje vrača jutri, naslednja preizkušnja pa bo odigrana v sredo, ko bo nasproti stalo Krško.

TEREK GROZNY 4:1 ZAVRČ
Kanu, Kadirov, Semenov, Grozav; Duriš
Zavrč: Kovačić, Petrović, Karamatić, Antić, Mužek, Pihler, Cvek, Glavica, Tahiraj, Golubar, Batrović.