Nogometaši Zavrča so znova gostovali v hrvaški prestolnici, kjer so sicer zopet izgubili. Potem ko jim je minuli teden mrežo napolnila Lokomotiva, je bil tokratni poraz precej bolj znosen, Zagreb je slavil z izidom 2:1.

V prvi polovici srečanja gledalci niso videli zadetkov, v izenačenem obračunu se je prvi polčas končal z izidom 0:0. V nadaljevanju srečanja so Zavrčani pritisnili, a so gostje zadeli prvi. Zavrčani so v 87. minuti izid uspeli poravnati preko Lovra Benića, nekdanjega mladinca Rijeke, ki je nazadnje igral za Pomorac iz Kostrene, a izenačenje ni trajalo dolgo, saj so domačini še drugič zadeli v sodnikovem podaljšku in zadali še drugi poraz slovenskim prvoligašem, saj so pred dnevi v hrvaški prestolnici klonile tudi Domžale, ravnotako po izidu 2:1.

Zavrčane že jutri čaka novo srečanje, v Stojncih se bodo pomerili z ukrajinsko Zoryo iz Luganska, ki bo v primeru, da Velenjčani v prvem krogu preskočijo albanski Laçi, nasprotnik knapov v drugem krogu kvalifikacij Evropske lige.

ZAGREB 2:1 ZAVRČ
Strelec za Zavrč: Benić (87′)
Zavrč: Ranilović, Kokol, Roškar, Sambolec, S. Čeh, Dugolin, Šafarić, Kelenc, Težak, Kresinger, Smrekar. Igrali so še: Mrmić, Brdar, Cvek, Matjašič, Kurbus, Lešnik, Hočevar, Datković, Benić. Trener: Željko Orehovec.