Pester spored pripravljalnih tekem so danes popoldne dopolnili tudi nogometaši velenjskega Rudarja, ki so gostovali pri avstrijskem bundesligašu Wolfsbergerju.

Knapi so se klubu iz avstrijske Koroške, srečanje je bilo odigrano v Sandrežu, ki je v minuli sezoni zasedel sedmo mesto lestvice, dobro upirali. Domačini so sicer dvakrat povedli in z 1:0 dobili prvi polčas, ob prvem zadetku pa je z asistenco sodeloval tudi Tadej Trdina, ki se je pred tedni v Wolfsberger preselil iz Grödiga. Velenjčani so izenačili po dobri uri igre, ko je zadel Leon Črnčič, za preobrat pa je v zadnjih minutah poskrbel Senad Jahić, ki je zadel za 1:2, a vodstvo knapov ni bilo dolgo, saj je v izdihljajih srečanja za remi poskrbel Baldauf.

Velenjčani bodo naslednjo pripravljalno tekmo odigrali v četrtek, ko se bodo pomerili z ruskim prvoligašem Volgo iz Novgoroda.

WOLFSBERGER AC 2:2 RUDAR VELENJE