Celjani so v uvodni pripravljalni preizkušnji pričakovano odpravili avstrijski Kalsdorf. Tretjeligaš, ki domuje v istoimenskem mestecu nedaleč od Gradca, je sicer dobil prvi polčas, saj so gostitelji povedli tik pred koncem prvega polčasa, ko je bil Amel Mujčinović premagan po strelu z bele točke.

Iztok Kapušin, ki je v prvem polčasu priložnost ponudil mlajšim nogometašem, je v nadaljevanju na zelenico poslal izkušenejšo enajsterico, ki je tekmo preobrnila v svojo korist. Z dvema zadetkoma se je izkazal Marko Pajač, po enkrat pa so zadeli še Sunny Omoregie, januarski prišlek Mario Brlečić in Lovre Čirjak, ki se mudi na preizkušnji. Nekdanji up zagrebškega Dinama, ki za prvo moštvo sicer ni nikoli zaigral, je bil jeseni član Zadra. 24-letni nogometaš je za nekdanjega prvoligaša, ki bo v nadaljevanje 2. HNL krenil z dna lestvice, v štirinajstih tekmah dosegel tri zadetke. V dresu Zadra je odigral tudi 30 tekem v najmočnejšem hrvaškem prvenstvu, ob tem pa se lahko pohvali tudi z makedonskimi izkušnjami. Eden močnejših adutov Čirjaka je tudi vsestranskost, saj lahko igra tako na levi kot tudi desni strani igrišča.

Čirjak sicer ni edini nogometaš na preizkušnji, celjskemu strategu Iztoku Kapušinu se dokazuje tudi Bian Paul Šauperl. Danes dvajsetletni napadalec za spremljevalce slovenskega nogometa ni neznanka, še posebej za tiste, ki spremljajo dogajanje v Mariboru. Šauperl je bil leta 2012, ko je Slovenija gostila evropsko prvenstvo, tudi član kadetske izbrane vrste, v takratnem času pa je veljal za enega največjih talentov svoje generacije. Šauperl je vse tri tekme skupinskega dela pričel v začetni enajsterici selektorja Miloša Kostića, v drugi tekmi proti Poljski pa se je izkazal tudi z zadetkom, ki je Sloveniji prinesla edino točko na turnirju. Vrstnik Domna Črnigoja, Petra Stojanovića, Luke Zahovića, Tilna Klemenčiča, Dina Hotića in ostalih, s katerimi si je pred leti še delil reprezentačno slačilnico, se je le nekaj mesecev po evropskem prvenstvu predstavil še v članskem dresu Maribora, Darko Milanič ga je na igrišče poslal v 86. minuti tekme sedmega kroga, ko so vijolice z 0:2 ugnale prav Celje.

V nadaljevanju se kariera napadalca ni razvijala tako kot bi si želeli v Ljudskem vrtu, a pozor, za to je kriva tudi težka bolezen, ki je obetavnega napadalca za kar nekaj časa oddaljila od nogometnih igrišč. Čeprav mu je pretila tudi nevarnost, da je resnega ukvarjanja z nogometom konec, se je otrok Maribora vrnil na zelenice in jeseni v dresu druge ekipe Maribora zabil pet zadetkov, še dva je dosegel v pomladanskem delu minule sezone. Se bo Pesničanu uspelo prebiti na prvoligaško prizorišče?