Krčani so v torek in sredo odigrali kar dve pripravljalni tekmi. V torek so varovanci trenerja Tomaža Petroviča izgubili z beograjskim Voždovcem, ki je do zmage nad novopečenim prvoligašem prišel v izdihljajih obračuna, včeraj pa so podobno taktiko ubrali tudi Posavci. Celjski Šampion je dolgo vodil, vodstvo držal vse do zaključnih minut, a so Krčani po treh vratnicah le našli pot do mreže tretjeligaša in s tremi zadetki prišli do prve zmage v pripravah.

Skozi celotno srečanje je bilo moštvo Krškega dominantnejše, a so se gostje iz Celja odlično upirali in zapretili po bočnih položajih ter po protinapadih. V tekmi so si pripravili pet priložnosti na tekmi, eno pa so izkoristili in povedli z 1:0, kar je bil tudi izid polčasa. V drugem polčasu podobna slika kot v prvem in številne neizkoriščene priložnosti novopečenega prvoligaša iz posavske prestolnice. Že v 17. minuti sta se po podaji kapetana Drnovška v kazenskem prostoru gostov znašla Volarič in Čeh, a sta se zapletla in obramba Šampiona je bila na mestu. Dve minuti kasneje prodor Sikoška vse do kazenskega prostora, ko je streljal po desni strani gola, vendar je Martin Jarc strel obranil. Le minuto kasneje pa sledi kazen, po napaki domače vrste na desni strani, je do žoge prišel Miha Korošec ter podal do Žana Horvata, ta pa je z bližine zadel v levi spodnji kot in ukanil nemočnega vratarja Zalokarja. V 43. minuti se je sam pred golom znašel domači vezist Luka Volarič, a tudi on zgrešil.

V drugem polčasu smo videli številne menjave, prvič v pripravah pa je priložnost za igro dobil tudi mladi vratar Jan Račič. Po podaji Rujovića je v 48. minuti malce čez gol streljal Čeh. Tri minute kasneje poizkus Rujovića z roba kazenskega prostora, a tudi tokrat preko gola. V 60. minuti je Rujović poskusil še enkrat, z levega roba kazenskega prostora je streljal mimo desne vratnice. V 65. minuti napad gostov, ki ga je zaključil Lovro Spichal, vendar je njegov strel z neposredne bližine zaustavil vratar Račič. V 70. minuti prodor Nika Vodeba po desni strani, ki je podal Igorju Blažinčiču, vendar je bil tudi mlajši brat predsednika Boštjana Blažinčiča nenatančen. Pet minut kasneje je s 25 metrov močno sprožil Blaž Kramer, Račič pa je bil znova dobro postavljen. Deset minut pred koncem so Krčani pričeli še s tresenjem okvirja celjskih vrat. Nik Vodeb je podal Luki Štefancu, ta je z glavo sprožil z 10 metrov in najprej zadel levo, nato pa z nogo še desno vratnico Šampiona. V 85. minuti je desno vratnico po prostem strelu s 25 metrov zadel še Blažinčič. Je pa bil slednji natančnejši po prekršku nad Bučarjem, ko je sodnik Urbanč pokazal na belo točko. Izenačenje je Posavce sprostilo, saj so kmalu zatem še povedli, zadel je Luka Pavič, ki ga je do konca sezone znova posodila Krka. Novomeščan je najprej prodiral, vendar so ga gostje nekaj metrov pred kazenskim prostorom zaustavili s prekrškom, odgovornost je prevzel kar sam in zadel v spodnji desni kot vrat Šampiona. V 92. minuti pa je po prodoru in podaji Nika Vodeba, ki se je vrnil s posoje pri Zagorju, še drugič med strelce vpisal Blažinčič, potem ko je s sredine kazenskega prostora zadel v zgornji levi kot gostujočega gola.

Jani Žilnik, trener Šampiona:
“Imeli smo kratek premor in šele začeli smo se pripravljati. Srečanje je bilo dinamično, polno teka in dvobojev, prodorov. Pri nas so trenutno tudi nekdanji igralci Šampiona, ki so brez kluba in trenirajo z nami ter si iščejo nov klub. S samo tekmo sem zadovoljen, škoda le, da smo v zadnjih minutah popustili in dobili tri zadetke. Čestitam Krčanom za lepo igro in jim želim uspešno sezono med prvoligaši. Sami si med tretjeligaši želimo čimveč dobre igre ter da sezono končamo v prvi polovici lige.”

Tomaž Petrovič, trener Krškega:
“Treniramo po svojem programu, tekme pa nam služijo za uigravanje moštva. Če bi bil zadovoljen, bi bilo nekaj narobe. V vsaki tekmi je nekaj slabih in dobrih stvari. Verjamem, da bomo pravi ravno v prvenstvu.”

KRŠKO 3:1 (0:1) ŠAMPION CELJE
Blažinčič (2x), Pavič; Horvat

Krško – prva enajsterica: Zalokar, Petric, Sikošek, A. Kožar, Obed, Drnovšek, Slivšek, Volarič, Jurečič, Rujović, Čeh.
Šampion – začetna enajsterica: Jarc, Adamič, Aleksandrov, Čretnik, Horvat, Korošec, Vouk, Pirtovšek, Schwarzmann, Splichal, Kramer.