Goričani so gostovali na Ptuju, kjer so se pomerili z beograjskim Partizanom, ki je danes zaključil s pripravami v Mariboru. Za slovo od Slovenije so se črno-beli pomerili še s pokalnim prvakom in ga premagali s 3:1, čeprav so si tudi nogometaši Gorice, ki so tudi danes nastopili v okrnjeni zasedbi in brez novincev iz Parme, pripravili kar nekaj zrelih priložnosti. Trije od štirih zadetkov pa so padli v zadnjih sedmih minutah srečanja.

Uvod srečanja je minil predvsem v znamenju močnega deževja in nevihte, prvi pa so zapretili Goričani. V 7. minuti srečanja je Johnson po kotu z glavo streljal mimo vrat, tri minute kasneje pa je po protinapadu streljal še Arčon, a je beograjski čuvaj mreže Lukač z nogo uspel odbiti. V 15. minuti so zapretili tudi črno-beli, streljal je Živković, a je bil Simčič uspešnejši, dobrih deset minut kasneje pa je po kotu streljal Brašanac, a mu je veselje preprečil okvir vrat. Črno-beli so povedli v 36. minuti, ko je Škuletić z globinsko podajo zaposlil Lazović, ta pa je žogo z diagonalnim strelom spravil za hrbet Simčiča. V zaključnih minutah prvega dela srečanja sta si obe moštvi pripravili po eno priložnost. Najprej so zapretili Partizanovci, potem ko je Vulićević s povratno podajo zaposlil Škuletića, ki pa je z glavo za las streljal mimo gola. Zadnja priložnost prvega polčasa je pripadla Goričanom, po protinapadu je do strela z roba kazenskega prostora prišel Širok, a je Lukač odbil v kot.

Tudi drugi polčas je z uvodnim poizkusom odprl Johnson, ki je streljal s 25 metrov, a je žoga končala v naročju Lukača. V 55. minuti se je v dveh priložnostih znašel Pantić, a je bil napadalec Partizana obakrat prenizek, po uri igre pa je s topovskim udarcem s prostega strela zapretil še povratnik v goriški dres Žigon, ki je sprožil s 25 metrov, Lukač pa je s konicami prstov žogo preusmeril v kot, po katerem je aktivni Johnson z glavo streljal preko vrat. Osem minut kasneje se je Žigon znašel v novi priložnosti, a je bil Lukač po hitrem protinapadu na pravem mestu. V 70. minuti je Simčiča skorajda presenetil Lazović, ki je streljal s 25 metrov. V 83. minuti pa so gostje povišali prednost, po lepi akciji in po podaji Lazovića je z volej udarcem žogo v mrežo poslal Ninković. V 86. minuti so Goričani znižali, z bele točke je bil natančen Vetrih, a so Beograjčani že minuto zatem znova zadeli in preprečili zanimivejši zaključek tekme. Po podaji Škuletića je zadel Grbić in postavil končni izid srečanja.

PARTIZAN 3:1 GORICA
Lazović (36′), Ninković (83′), Grbić (87′), Vetrih (86′ pen)

Partizan: Lukač, Vulićević, Trajković, Stanković, Petrović, Drinčić, Brašanac, Živković, Pantić, Škuletić, Lazović. Igrali so še: Stevanović, Grbić, Ninković, Šaponjić. Trener: Marko Nikolić.
Gorica: Simčič, Jogan Johnson, Širok, Vetrih, Džuzdanović, Majcen, Modolo, Vanin, Arčon, Žigon. Igrali so še: Štrukelj, Kavčič, Kolenc, Osuji, Codromaz, Enow. Trener: Luigi Apolloni.