Nogometaši Rijeke in Luke Koper so danes le odigrali pripravljalno srečanje, ki bi sicer moralo biti na sporedu že v sredo, ko pa dež in poplavljeno igrišče na Kantridi nista dovoljevala izvedbe obračuna.

Varovanci trenerjev Matjaža Keka in Rodolfa Vanolija so se za zaprtimi vrati tako pomerili danes, zmage pa so se v Kranjski Gori veselili Rečani, ki so slavili z izidom 4:2. V 9. minuti srečanja so povedli Koprčani, ko je po prostem strelu in odbiti žogi z bližine zadel Štromajer, a vodstvo Primorcev ni trajalo dolgo, saj je Krstanović vsega tri minute kasneje po napačni podaji koprskega čuvaja mreže Radoševića poravnal izid. Rečani so povedli v 17. minuti, ko je Lešković na polovici Rijeke izvedel prosti strel in pred golom Kopra našel Kvržića, ki je preigral vratarja Radoševića in Rečane popeljal v vodstvo. Izid polčasa je v 32. minuti srečanja z drugim zadetkom postavil Krstanović, ki je po akciji Kvržića in Sharbiniji izkoristil povratno podajo in z 20 metrov neubranljivo zadel pod stičišče vratnice in prečnika.

Tudi drugi polčas se za kanarčke ni začel najbolje, saj je v 49. minuti vodstvo hrvaškega pokalnega prvaka po samostojnem prodoru povišal novinec Jahović. V zadnji tretjini srečanja so Koprčani vzpostavili ravnotežje, dobro igro pa so varovanci trenerja Vanolija kronali v 75. minuti, ko je Štulac s strelom z 20 metrov zadel v spodnji desni kot reških vrat in postavil končni izid srečanja. Koprčani so odigrali še tretjo pripravljalno srečanje, obračun z Rečani pa je bil tudi zadnji pred četrtkovim gostovanjem v Črni gori, kjer se bo Koper pomeril z Čelikom iz Nikšića.

RIJEKA 4:2 LUKA KOPER
Štromajer (9′), Štulac (75′); Krstanović (12′, 32′), Kvržić (17′), Jahović (49′)

Rijeka: Vargić, Tomečak, Lešković, Mitrović, Leovac, Brezovec, Moises, Kvržić, Jugović, Sharbini, Krstanović. Igrali so še: Boras, Špikić, Budicin, Zlomislić, Oršić, Jajalo, Ajayi, Tadić, Kramarić, Jahović. Trener: Matjaž Kek.
Luka Koper: Radošević, Palčič, Halilović, Blažič, Šme, Čovilo, Guberac, Črnigoj, Ivetić, Galešić, Štromajer. Igrali so še: Gregorič, Pučko, Lotrič, Žibert. Trener: Rodolfo Vanoli.