Nogometaši Domžal so danes pozno popoldne odigrali še drugo pripravljalno srečanje. Podobno kot prejšnji teden, je bil tudi tokrat nasprotnik hrvaški prvoligaš, po RNK Splitu so se Domžalčani pomerili še z Zagrebom, povratnikom v 1. HNL.

Domžalčani so odlično krenili v tekmo in si že v 2. minuti priigrali priložnost, a se je po strelu Morela, o katerem smo danes že pisali, izkazal domači vratar Herceg. Nekaj minut zatem je poizkušal še Aneff, v 13. minuti pa so Domžalčani povedli, potem ko je Husmanijev predložek v gol pretvoril že omenjeni Benjamin Morel, ki je s sedmih metrov z glavo zadel v spodnji desni kot domačih vrat. Francoz bi lahko že pet minut zatem povišal vodstvo, a se Herceg znova ni pustil premagati. Po dvajsetih minutah igre so prvič zapretili tudi gostje, a je Rems v zadnjem trenutku blokiral poizkus Novaka. V 25. minuti je prečnik zatresel Živec, a je sodniška ekipa dosodila prepovedani položaj, le nekaj trenutkov kasneje pa se je izkazal tudi mladi domžalski čuvaj mreže Velić, ki je ustavil strel Novaka. Do konca prvega polčasa je sledila le še ena priložnost, v 33. minuti je do strela prišel osamljeni Medić, ki je streljal z desetih metrov, a je bil mladi Velić znova na pravem mestu.

Uvod drugega polčasa ni prinesel izrazitejših priložnosti, v 56. minuti je poizkus Požeg Vancaša končal v nogah zagrebških branilcev, dve minuti kasneje pa so domači poravnali izid. Domžalčani so slabo izvedli prosti strel na svoji polovici, žogo je prestregel Krovinović in jo poslal do Konopka, ta pa je pred vratmi našel Bobana, ki je zadel za 1:1. Gostje so odgovorili že v naslednji minuti, v glavnih vlogah pa sta se znašla obetavna Ožbolt in Žužek, prvi je blokiral izbijanje žoge, drugi pa je s 25 metrov za las meril mimo leve vratnice. Med 62. in 68. minuto so trikrat zapretili Zagrebčani, prvi poizkus Konopka je odbil vratar Mulalić, minuto zatem je Dučkić z glavo meril mimo vrat, nenatančen pa je bil tudi strelec izenačujočega zadetka Boban. Petnajst minut pred koncem so znova zapretili varovanci trenerja Elsnerja, a Požeg Vancaš ni izkoristil podaje Skubica, saj je iz ugodnega položaja meril preko vrat, v 78. minuti pa je zadišalo po novem zadetku domačih, saj je Krovinović z razdalje 25 metrov streljal tik nad prečnikom. Se je pa mreža Domžal zatresla dve minuti kasneje, aktivni Boban je zaposlil Mitrovića, ta pa je z 20 metrov iz voleja zadel v spodnji levi kot gostujočih vrat. Tudi zadnjih deset minut je bilo zanimivih, najprej so dvakrat poizkušali domači, a sta Boban in Krovinović zgrešila okvir vrat, zadnjo priložnost na tekmi pa so si pripravili Domžalčani, a je Ožbolt po podaji Požeg Vancaša stresel le prečnik in ostalo je pri zmagi Zagreba.

Domžalčane, ki so danes nastopili brez Nejca Vidmarja, Gabra Dobrovoljca, Slobodana Vuka, Kenana Horića, Žana Kumra, Gala Primca, Joshue Parkerja in Erika Janže, že v soboto čaka nova preizkušnja s hrvaškim prvoligašem. Ob 20. uri bo v Športnem parku gostoval splitski Hajduk.

ZAGREB 2:1 DOMŽALE
Boban (58′), Mitrović (80′); Morel (13′)
Domžale: Velić, Skubic, Živec, Šišić, Rems, Aneff, Morel, Majer, Korun, Husmani, Kous. Igrali so še: Mulalić, Požeg Vancaš, Žužek, Pišek, Zupanc, Jelar, Pihler, Patafta, Ožbolt, Rudonja. Trener: Luka Elsner.