Dober teden treningov je tudi za nogometaši Domžal, ki so s pripravami na novo sezono pričeli v ponedeljek, danes pa so odigrali prvo pripravljalno srečanje. V Radomljah so se varovanci trenerja Luke Elsnerja pomerili z moštvom RNK Splita, ki je slavil z izidom 2:1.

Domači strateg je pogrešal kar nekaj obrazov, saj so Slobodan Vuk, Rudi Požeg Vancaš, Nejc Vidmar, Alen Ožbolt in Gaber Dobrovoljc srečanje izpustili zaradi poškodb, Joshua Parker je manjkal zaradi osebnih razlogov, Erik Janža pa se bo pripravam priključil v ponedeljek. Prvi so zapretili Dalmatinci, a se je v 9. minuti ob poizkusih Bella in Glavine izkazal mladi vratar Velić. Domžalčani so zapretili minuto kasneje, ko je streljal Živec, a meril mimo vrat. V 24. minuti so Domžalčani po padcu Šišića zahtevali enajstmetrovko, ki pa je niso dobili, dve minuti zatem pa so Splitčani povedli. Po samostojnem prodoru je zadel Bagarić, ki se je izkazal tudi osem minut kasneje, ko se je po podaji nekdanjega hrvaškega reprezentanta Bilića znašel sam pred vratarjem Velićem, ki je bil sicer blizu obrambe, a povišanje splitskega vodstva ni mogel preprečiti. Gostujoči vratar Vuković je bil ob koncu prvega polčasa je bil gostujoči vratar Vuković ob poizkusih Aneffa in Šišića obakrat na pravem mestu, v drugem polčasu pa so prvi zapretili gostje.

Pred vratarjem Mulalićem se je znova znašel Bagarić, a je bil tokratni zmagovalec dvoboja domžalski vratar.  Nato so dvakrat poizkušali tudi Domžalčani, a je mladi Žužek streljal preko vrat, poizkus Kousa pa je zaustavil vratar Vuković. Žužek in Kous sta bila med najaktivnejšimi igralci v drugem polčasu, saj sta po uri igre izigrala domačo obrambo, a je eden gostujočih branilcev v zadnjem trenutku izbil strel Žužka. V 86. minuti so Domžalčani znižali zaostanek, po predložku Piška je bil pred golom najvišji Rems, ki je z glavo znižal na 2:1, vsega dve minuti zatem pa bi lahko Domžalčani izenačili, Rudonja je izsilil prekršek Vrgoča, sodnik je pokazal na belo točko, a je poizkus Kousa, ki je meril v desni kot splitskih vrat, odbil Vuković, srečanje pa se je tako končalo z izidom 2:1 v korist gostov.

DOMŽALE 1:2 RNK SPLIT
Rems (86′); Bagarić (26′, 34′)

Domžale: Velić, Skubic, Horić, Živec, Jelar, Šišić, Aneff, Balkovec, Majer, Korun, Husmani. Igrali so še: Mulalić, Kumer, Žužek, Pišek, Zupanc, Pihler, Primc, Rems, Papež, Rudonja, Kous. Trener: Luka Elsner.
RNK Split: Vuković, Glavina, Glumac, Vojnović, Bilić, Bagarić, Radotić, Vidović, Rugašević, Galović, Belle. Igrali so še: Majstorović, Vrgoč, Vzelac, Roce, M. Galić, B. Galić, Mrkonjić, Tomašević, Jukić. Trener: Ivan Matić.