Za nogometaši Luke Koper je prva pripravljalna tekma v pripravah na novo sezono. Kanarčki so se v Kidričevem pomerili z azerbajdžansko Qabalo in jo premagali z 1:0.

Edini zadetek na tekmi je deset minut pred koncem srečanja dosegel Miroslav Čovilo. Koprski strateg Rodolfo Vanoli je v prvi postavi priložnost namenil mlajšim nogometašem, ki so dobro opravili svojo nalogo, Matej Pučko je v prvem polčasu zadel prečnik, Žiga Smrtnik pa je zamudil lepo priložnost. V zadnji tretjini obračuna so zaigrali izkušenejši nogometaši, ki so premoč kronali v 80. minuti. Primorci, ki so v minuli sezoni zasedlo drugo mesto, se te dni na nadaljevanje sezone pripravljajo na mariborskem Pohorju.

LUKA KOPER 1:0 QABALA