Prva pripravljalna tekma je tudi za nogometaši Celja, ki so se včeraj popoldne pomerili z bolgarskim Botevom iz Plovdiva. Grofje so imeli pred sabo zahtevno nalogo, saj je Botev aktualni pokalni podprvak, Bolgari pa so status favoritov upravičili in slavili z izidom 5:1.

Botev, ki je s tekmo s Celjani zaključil s pripravami v Avstriji, je že ob polčasu vodil s tremi zadetki prednosti. Bolgari, dres katerih je jeseni nosil tudi Elvedin Džinić, so povedli v 7. minuti, ko je Marian Ognianov odbitek pospravil v mrežo Celja. Mreža Celjanov se je drugič zatresla v 27. minuti, ko je Abel Anicet zadel po strelu v daljši kot, izid polčasa pa je v 41. minuti tekme postavil Kortzorg. V 58. minuti so gledalci videli še četrti zadetek, znova pa so zadeli Bolgari. Rezervist Luis Pedro je izsilil prekršek v kazenskem prostoru Celja, najstrožjo kazen pa je uspešno izvedel Hamza Younes. V 69. minuti si je Botev priigral še drugo enajstmetrovko na tekmi, enajstmetrovko je izsilil Alesandru Kurtean, uspešen izvajalec pa je bil Ivan Tsvetkov. V 81. minuti so do častnega zadetka prišli tudi Celjani, potem ko je 18-letni Blaž Zbičajnik preigral vratarja Dimitrova in žogo poslal v nebranjeno mrežo.

Celjane naslednja tekmovalna preizkušnja čaka v četrtek, ko bodo varovanci trenerja Simona Rožmana gostovali v Sandražu, pri avstrijskem bundesligašu Wolfsebergerju.

BOTEV PLOVDIV 5:1 CELJE
Ognianov (7′), Anicet (27′), Kortzorg (41′), Younes (58′), Tsvetkov (69′); Zbičajnik (81′)