Sreda je bila na slovenskih nogometnih igriščih rezervirana za pokalne obračune. Že včeraj je sežanski Tabor presenetil Aluminij, tokrat pa večjih presenečenj ni bilo, saj je v drugi krog tekmovanja napredovale vseh šest prvoligašev, ki sem jim bodo v prihodnjem krogu pridružili še Gorica, Rudar, Luka Koper in Maribor.

Ljubljančani, Celjani, Radomljani in Domžalčani so z odliko opravili z gostovanjem v Kuzmi, Dobu, Mirnu oziroma Šmartnem ob Paki, saj so se vsa tri moštva veselila visokih zmag. Olimpija je z 0:4 premagala Tromejnik, člana 3. SNL vzhod, mrežo katerih je po devetih minutah igre načel Filip Valenčič. Mreža domačih se v prvem polčasu ni več zatresla, so pa v zadnji četrtini srečanja zmago potrdili Enis Djurković, Aris Zarifović in Nik Omladič. Domžalčani so drugoligaša Šmartno 1928 odpravili z izidom 0:5. Varovanci domačega stratega Oskarja Drobneta so domžalske napade uspešno odbijali vse do 32. minute, ko je za vodstvo gostov zadel Alen Ožbolt. Prednost je v zaključku prvega polčasa povečal Josh Parker, ki je zadel tudi v drugem polčasu, ko sta se zadetkov veselila tudi Sasha Aneff in Uroš Korun. Celjani so imeli vsaj na papirju najtežjo nalogo, saj so gostovali pri aktualnem prvaku Roltek Dobu. Izkazalo se je, da Dobljani niso bili dostojen nasprotnik za samozestne grofe, ki se domov vračajo z visoko zmago 1:6. Mrežo ‘roletarjev’ je že v osmi minuti zatresel Sunny, a so se domači vrnili z avtogolom Amirja Bilalija, 1:1 pa je bil tudi izid polčasa. Golijado je v drugem polčasu pričel Sebastjan Gobec, ki je izkoristil enajstmetrovko, v drugi polovici drugega polčasa pa so domačo mrežo napolnili Dejan Djermanović, Danijel Miškić, Andraž Žurej in Jan Češnjevar, ki je prispeval avtogol.

Joshua Parker je prispeval dva od petih domžalskih zadetkov. (Foto: Jure Banfi)

Največ težav z napredovanjem so imeli nogometaši novomeške Krke, ki so se morali na gostovanju v Šmarjah pri Jelšu, saj so domači nogometaši v 17. minuti vodili že z 2:0, zadela sta Firšt in Mavhar. V 37. minuti je prednost domačih znižal Leo Ejup, ki je bil sicer izključen še pred iztekom prvega polčasa, a so soigralci vseeno preobrnili izid. V 48. minuti tekme je izid poravnal Josip Fuček, za zmago Dolenjcev pa sta v izteku srečanja zadela Žiga Kastrevec in Martin Šaban. Zavrčani in Radomljani so gostovali pri tretjeligaših iz primorskega konca. Zavrč je z zmago 0:2 premagal dekanski Jadran, Haložani pa so z zadetkom Tonija Datkovića povedli že v drugi minuti tekme, končni izid srečanja pa je v drugem polčasu postavil Ivan Antolek. Radomljani, ki po petih krogih še čakajo na krstne prvoligaške točke, so se znesli nad mirensko Adrio in jo premagali s kar 6:1. V prvem polčasu sta za vodstvo ‘mlinarjev Robi Jakovljević in Anže Zorc, zmago pa so v drugem polčasu potrdili še Matic Seferović, Luka Vrhunc, ki je zadel dvakrat, ter novinec Anže Smrtnik.

Z gostovanjem na Štajerskem so z odliko opravili tudi nogometaši kranjskega Triglava, ki so novopečenega tretjeligaša Lenart premagali z 0:5. Gorenjci so že v 20. minuti zapravili enajstmetrovko, ki je ni izkoristil Matej Poplatnik, ki pa se je odkupil v nadaljevanju polčasa, ko je Kranjčane povedel v vodstvo. Mreža se v prvem polčasu ni več zatresla, Kranjčani pa so v drugem delu igre izkoristili boljšo pripravljenost in v domača vrata poslali še štiri žoge, zadeli so novinec Dejan Gerić, še drugič Matej Poplatnik, Nejc Zupančič in Niko Krempl, ki je premagal svojega vratarja.

Matej Poplatnik je mrežo Lenarta zatresel dvakrat in ob tem zapravil še enajstmetrovko. (Foto: Miran Alijagić)

V Odrancih so gledalci spremljali enega od dveh tretjeligaških obračunov, a je bilo srečanje povsem enostransko, saj so v domači mreži končale kar štiri žoge. Nogometaši kranjske Zarice, ki v novi sezoni napadajo vrh lestvice 3. SNL center, so že v 12. minuti vodili z dvema zadetkoma prednosti, zadela sta Matej Pirc in Blaž Šujica, ki je v 36. minuti še povečal prednost gostov, zmago pa je sredi drugega polčasa potrdil še Dejan Božičić. V Lendavi in na Ptuju je odločitev o zmagovalcu padla šele po podaljšku, zmage pa so se v obeh primerih veselili gostje. Šenčur je v 118. minuti z zadetkom Emirja Ljubijankića izločil Nafto, medtem ko je Veržej, ki je v 54. minuti zaostajal že z 2:0, z igralcem manj zaigral precej bolje in do izteka rednega dela srečanja z dvema zadetkoma Davida Vinkoviča izsilil podaljške, potnika v drugi krog pa je v podaljšku po podaji Nina Koutra odločil Mitja Mauko.